Diecezja Świdnicka, Metropolia Wrocławska
Rzymskokatolicka Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia duszpasterskie

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVIII niedziela zwykła

14 X 2018

 1. W dniu dzisiejszym zbierane są ofiary do puszek w ramach Dzieła Nowego Tysiąclecia, które stanowi szczególny pomnik poświęcony Janowi Pawłowi II. Dziękujemy za zebrane ofiary przeznaczone są na stypendia dla młodzieży zdolnej pochodzącej z ubogich rodzin.

 2. Dzisiaj przeżywane jest Święto Edukacji Narodowej. Z tej okazji wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom oraz pracownikom oświaty składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa w odpowiedzialnej pracy wychowawczo-dydaktycznej.

 3. W nadchodzącym tygodniu przypadają: wsp. św. Teresy od Jezusa w poniedziałek, św. Jadwigi Śląskiej (głównej patronki Dolnego Śląska) orazśw. brata zakonnego Gerarda Majelli – redemptorysty we wtorek, św. Ignacego Antiocheńskiego – patrona naszego bpa ordynariusza Ignacego w środę, święto św. Łukasza Ewangelisty, patrona Służby Zdrowia oraz dzień imienin  Łukasza Kalisza i o. Łukasza Listopada w czwartek, wsp. bł. Jerzego Popiełuszki w piątek, św. Jana Kantego w sobotę.

 4. Msza św. za pracowników służby zdrowia odbędzie się w najbliższy czwartek o 1800. Natomiast Msza św. w intencji Łukasza Kalisza i o. Łukasza Listopada z okazji ich imienin zostanie odprawiona w niedzielę o 930.

 5. Zbliża się miesiąc listopada, a więc również Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli „Dzień Zaduszny”. Jako katolicy mamy świadomość potrzeby modlitwy za zmarłych. W 2 Księdze Machabejskiej czytamy: „Jest to chwalebna rzecz modlić się za zmarłych2 Mch 12, 44. Wypominki za zmarłych przyjmowane są w zakrystii. Na kartkach, które znajdują się przy wyjściu z kościoła prosimy wypisać wyraźnie imiona zmarłych, których polecać będziemy w modlitwie listopadowej za zmarłych.

 6. Równocześnie uczulamy na podejmowane próby przeszczepiania do Polski tak zwanego „Halloween”, które jest ściśle pogańskim zwyczajem. Sataniści uczynili je swoim świętem. W dobrze pojętym duchu chrześcijańskiego wychowania najmłodszych kierujemy gorącą prośbę do rodziców, wychowawców i nauczycieli, aby nie propagowali wśród dzieci i młodzieży tego rodzaju „zabaw” narażających ich uczestników na działanie sił nieczystych.

 7. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w intencji parafii w przyszłą niedzielę o 900 prosimy różę pod wezwaniem św. Jana Pawła II.

 8. Zapraszamy na loterię misyjną w niedzielę 21 X od 815 do 1230 na placu przy bazylice. Losy loteryjne wezmą udział w losowaniu nagrody głównej podczas Balu Wszystkich Świętych, który odbędzie się w środę 31 X w klasztorze Sióstr Urszulanek przy ul Krakowskiej 31a

 9. Prosimy o posprzątanie bazyliki w piątek o 1500 parafian mieszkających przy ul. Krakowskiej: Fabia, Sobieraj, Barczyk, Łazorko, Manek.

 10. W przyszłą niedzielę odbędzie się pierwsza tura wyborów samorządowych. Dziękujemy przy tej okazji ustępującej radzie gminy za szeroką współpracę i wiele dobra uczynionego dla naszej społeczności. Zachęcamy do wzięcia udziału w wyborach i głosowaniu wg sumienia.

 11. Polećmy Bogu miłosiernemu naszą parafiankę śp. Elżbietę Talagę, l 40, która mieszkała DPS Zamek, a która odeszła do Boga w minionym tygodniu. Módlmy się również za naszych zmarłych nauczycieli, katechetów i pracowników oświaty. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

Ogłoszenia duszpasterskie

XXVII niedziela zwykła, NMP Różańcowej

7 X 2018

 

 1. W nadchodzącym tygodniu przypadają: wsp. św. Jana XXIII, pap. w czwartek, wsp. bł. Jana Beyzyma, prezb. w piątek, wsp. bł. Honorata Koźmińskiego w sobotę.

 2. Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe na dróżkach w dniu dzisiejszym. Z Cudowną Figurką NMP Strażniczki Wiary Świętej wyruszymy z bazyliki o 1445. Przy kapliczce poświęconej św. Alfonsowi Marii de Liguorii rozpoczniemy modlitwę różańcową. W dzisiaj nie będzie nabożeństwa różańcowego o 1730.

 3. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w intencji parafii w przyszłą niedzielę o 900 prosimy Różę św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

 4. W naszej bazylice gościć będziemy pielgrzymów w ramach epilogu Świdnickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Z tej okazji Mszy św. w najbliższą sobotę o 1600 przewodniczyć będzie ks. bp Ignacy Dec. W związku z tym nie będzie w przyszłą sobotę nabożeństwa różańcowego o 1730. Msza św. wieczorna będzie odprawiona wyjątkowo o 1815.

 5. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki parafianom z rodziny Pawluczuk – 2 osoby. O posprzątanie bazylki w piątek o 1500 prosimy parafian mieszkających przy ul. Krakowskiej: Halama, Witsanko, Halama, Żabówka i Wolny.

 6. W przyszłą niedzielę będą zbierane ofiary do puszek na stypendia dla uzdolnionej młodzieży tak jak słyszeliśmy to w liście biskupów.

 7. Zbliża się miesiąc listopad, a zatem pragniemy pamiętać o naszych zmarłych krewnych sąsiadach i przyjaciołach. Wypominki za zmarłych przyjmowane są w zakrystii. Na kartkach, które znajdują się przy wyjściu z kościoła prosimy wypisać wyraźnie imiona zmarłych, których polecać będziemy w modlitwie listopadowej za zmarłych. Ofiary przy tej okazji składane przeznaczone będą na remont ołtarza głównego w bazylice.

 8. Polećmy miłosiernemu Bogu: śp. Weronikę Żabówkę l. 73, której pogrzeb odbędzie się w najbliższy poniedziałek o 1500 oraz śp. Emila Szopińskiego CSsR, który przeżył 81 l., w zgromadzeniu 65 l. a w kapłaństwie l. 57. Przez 51 lat posługiwał na misjach w Argentynie „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…