O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E
XXIX niedziela zwykła
20 X 2019

1. Dziś przeżywamy Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. Wspierajmy naszymi modlitwami misjonarki i misjonarzy pracujących w różnych zakątkach świata. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz misji prowadzonych przez Kościół Katolicki.

2. W tygodniu będziemy wspominać św. Jana Pawła II we wtorek.

3. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w intencji parafii w przyszłą niedzielę o 9.00 prosimy różę pod wezwaniem św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

4. Wypominki za zmarłych przyjmowane są w zakrystii. Na kartkach, które znajdują się przy wyjściu z kościoła prosimy wypisać wyraźnie imiona zmarłych, których polecać będziemy w modlitwie listopadowej za zmarłych.

5. Zapraszam serdecznie na Bal Wszystkich Świętych, który w tym roku odbędzie się w środę 30 października w bardzkim ośrodku kultury. Rozpocznie się on o 17.00. Zwyczajowo też, podczas zabawy nastąpi rozstrzygnięcie konkursu, mój święty patron oraz losowanie nagrody głównej loterii misyjnej. Dziękujemy Burmistrzowi Barda Krzysztofowi Żegańskiemu za udostępnienie sali na ten bal.

6. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki parafianom z rodziny Fil – 2 osoby. O posprzątanie bazyliki w piątek prosimy parafian mieszkających w Dębowinie: Zachara, Lechowicz, Studnicka, Strugała i Boho.

7. Bogu, który jest miłosierdziem polecajmy naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
XXVIII niedziela zwykła
13 X 2019

1. W nadchodzącym tygodniu przypadają: św. Teresy od Jezusa we wtorek, uroczystość św. Jadwigi Śląskiej (głównej patronki Dolnego Śląska) oraz św. brata Gerarda Majelli, redemptorysty w środę, św. Ignacego Antiocheńskiego – patronalne święto naszego bpa ordynariusza Ignacego w czwartek, święto św. Łukasza Ewangelisty, w piątek, wsp. bł. Jerzego Popiełuszki, męczennika komunizmu w sobotę.

2. Św. Łukasz jest patronem służby zdrowia w związku z tym wszystkim lekarkom i lekarzom, pielęgniarką i pracownikom służby zdrowia składamy najserdeczniejsze życzenia, dziękując im za opiekę nad nami. Msza św. w intencji pracowników służby zdrowia odbędzie się w piątek o 18.00.

3. Imieniny przeżywa o. Łukasz Drożak – prefekt postulatu. Msza św. w jego intencji odbędzie się w niedzielę 27 października o 11.00. Czcigodnemu ojcu składamy najserdeczniejsze życzenia imieninowe, obfitości Bożych łask w posłudze wychowawcy!

4. W związku z rokiem św. Gerarda odbędzie się od dzisiaj do środy triduum ku jego czci. W ramach tej modlitwy zapraszamy na różaniec o 17.30, Mszę św. wieczorną i modlitwę do św. Gerarda z ucałowaniem jego relikwii.

5. Dziś zbierane są w kościołach naszej ojczyzny ofiary do puszek – w ramach Dzieła Nowego Tysiąclecia. Przeznaczone są one na stypendia dla młodzieży zdolnej pochodzącej z niezamożnych rodzin. Bóg zapłać za to wsparcie!

6. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji ich dzieci dzisiaj o 19.00 w kaplicy nad zakrystią.

7. Zbliża się listopada, a zatem Uroczystość Wszystkich Świętych i Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli „Dzień Zaduszny”. Prosimy, aby nie przeszczepiać, obcych naszej kulturze polskiej i chrześcijańskiej, zwyczajów jak np. „święta” Halloween, które ma pogańskie źródła i jest „świętem” satanistów. Wiele na temat niszczącego oddziaływania na człowieka tego typu zwyczajów zwyczaju możemy dowiedzieć się z mediów katolickich. W imieniu Chrystusa kierujemy prośbę do rodziców, wychowawców i nauczycieli, aby nie propagowali wśród dzieci i młodzieży postaw, które w istocie są otwarciem się na działanie sił nieczystych.

8. Wypominki za zmarłych przyjmowane są w zakrystii. Na kartkach, które znajdują się przy wyjściu z kościoła prosimy wypisać wyraźnie imiona zmarłych, których polecać będziemy w modlitwie listopadowej za zmarłych.

9. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w intencji parafii w przyszłą niedzielę o 900 prosimy różę św. Anny.

10. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki pani Gwóźdź. O posprzątanie bazyliki w nadchodzącym tygodniu prosimy parafian mieszkających w Dębowinie: Dziędziora, Szulwiński, Fil i Zając.

11. Dziś odbywają się w Polsce wybory do sejmu i senatu. Prosimy, aby pójść do wyborów. Bowiem to jest ta chwila, gdy mamy realny wpływ na to, kto w naszym imieniu będzie decydował o naszych losach. Pamiętajmy, że do lokalów wyborczych należy koniecznie zabrać dowód tożsamości (lub. paszport). Na wybranego kandydata do sejmu i osobno do senatu głosujemy przez postawienia tylko jednego znaku „X” w kratce przy jego nazwisku. Głosujmy tak jak mówi nam to nasze sumienie. Lokale wyborcze otwarte są od 7.00 do 21.00.

12. Bogu miłosiernemu polecamy naszego parafianina śp. Jacka Gutowskiego l. 48 oraz naszych zmarłych krewnych, parafian i pielgrzymów, w tym prof. Jana Szyszko, l. 75, który pielgrzymował do Barda wraz z leśnikami. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”