Diecezja Świdnicka, Metropolia Wrocławska
Rzymskokatolicka Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia duszpasterskie

O G Ł O S Z E N I A  D U S Z P A S T E R S K I E
VII niedziela zwykła
23 II 2020

1. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, a zatem rozpoczniemy Wielki Post 2020 roku. W środę Msze św. będą sprawowane o 7.00, 9.30 i 18.00. Wieczorem zapraszamy na Nieustanną Nowennę o 17.30. Podczas wszystkich Mszy św. będzie miał miejsce obrzęd posypania głów popiołem. Przypominamy, że w Środę Popielcową obowiązuje nas post ścisły. „Wierni, którzy ukończyli 14. rok życia, są zobowiązani do zachowania w ciągu całego życia wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych we wszystkie piątki całego roku i w Środę Popielcową. Nakaz ten nie obowiązuje, jeżeli zgodnie z przepisami liturgicznymi w piątek przypada uroczystość. Natomiast wierni między 18. a 60. rokiem życia, oprócz wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych są zobowiązani do zachowania postu ścisłego w Środę Popielcową i Wielki Piątek. Post ścisły pozwala na jednorazowy posiłek do syta oraz na dwa skromne posiłki w ciągu dnia por. kan. 1251 KPK.

2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa: Drogi Krzyżowej w każdy piątek o 9.00 i 17.30 oraz Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o 17.15.

3. Przez cały rok w naszej diecezji poszczególne parafie mają dwa razy w roku całodzienną adorację Najświętszego Sakramentu. W naszej parafii przypada ona 25 lutego i 26 sierpnia. Zapraszamy do tej szczególnej modlitwy w najbliższy wtorek od 7.30 do 18.00. Adorację tę ofiarujemy: za diecezje świdnicką, za naszą parafię, w intencji pokoju w Polsce oraz w intencji wyboru odpowiedzialnego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

4. Na nowennę do św. Joanny Beretty Molla z ucałowaniem jej relikwii zapraszamy w piątek 28 lutego po Mszy św. wieczornej.

5. W przeszłą niedzielę rozpoczniemy w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które potrwają do środy 4 marca br. Poprowadzi je redemptorysta o. prof. Ryszard Hajduk, z Braniewa. Nauki rekolekcyjne będą głoszone w niedzielę podczas wszystkich Mszy św. W poniedziałek, we wtorek i w środę o 9.00 i 18.00. Msze św. w dni powszedni rekolekcji poprzedzone będą: rano modlitwą różańcową o 8.30 a po południu o 17.30 koronką do miłosierdzia Bożego. W środę nieustanną nowenną. Ofiary, które przekażemy na składkę w dni powszedni będą przeznaczone dla rekolekcjonisty. Prosimy, aby wcześniej zaplanować tak czas, aby móc wziąć udział w tych rekolekcjach.

6. O poprowadzenie modlitwy w intencji naszej parafii w najbliższą niedzielę o 9.00 prosimy Różę Różańcową pod wezwaniem Matki Bożej Bardziej. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę 1 marca po Mszy św. o 9.30.

7. Informujemy, że sakramentu bierzmowania parafianom z naszej parafii udzieli. ks. bp Ignacy Dec w środę 10 czerwca 2020 roku na Mszy św. o 18.00.

8. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki parafianom z rodzin: Wierzbicki – 3 osoby, Krawiec – 2 osoby, Golec, Pawliczak i Koń. O posprzątanie bazyliki w piątek o 15.00 prosimy parafian mieszkających przy ul. Głównej: Potoniec, Gołębiowska-Fitak, Giżycki, Tomaszewska i Flis.

9. Módlmy się, za zmarłych z naszych rodzin i parafian. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

 

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E
VI Niedziela Zwykła
16 II 2020

1. W nadchodzącym tygodniu przypada święto Katedry św. Piotra Apostoła w sobotę.

2. W sobotę 15 lutego minęła 146. rocznica urodzin redemptorysty o. Josepha Schwetera. W najbliższy zaś w poniedziałek 17 lutego przypadnie 66. rocznica jego śmierci. Joseph Schweter urodził się w Łące Prudnickiej. Po ukończeniu gimnazjum w Prudniku rozpoczął studia teologiczne na Uniwersytecie Wrocławskim. Po ich ukończeniu wstąpił do seminarium duchownego we Wrocławiu. W 1898 roku otrzymał święcenia kapłańskie. Po roku pracy w Żaganiu wstąpił do redemptorystów. W 1903 roku doktoryzował się z teologii na Uniwersytecie Wiedeńskim. Przez prawie 38 lat posługiwał w Bardzie. Był niestrudzonym krzewicielem kultu Matki Bożej Bardzkiej. Głosił rekolekcje i prowadził misje. Zasłynął jako niezmordowany spowiednik, który przez wiele godzin każdego dnia spowiadał pielgrzymów. Jego konfesjonałem, był ten umieszczony pod chórem przy kaplicy uwięzienia Pana Jezusa. Był wybitnym i rzetelnym historykiem Śląska. Najlepiej opracowana historia naszego miasta wyszła spod jego pióra. Biegle posługiwał się 6 językami, w tym greką i hebrajskim. Przyczynił się do wybudowania czterech kaplic różańcowych. Otrzymał tytuł Honorowego Obywatela naszego miasta w 1923 roku. Był niezwykle pracowitym, pobożnym i wrażliwym na potrzeby innych człowiekiem. Umarł w opinii świętości w szpitalu ss. elżbietanek w Bardzie w 1954 roku.

3. O modlitwę w intencji naszej parafii w najbliższą niedzielę o 900 prosimy różę św. Jana Pawła II.

4. Zapraszamy chętnych parafian do wzięcia udziału w rekolekcjach Katolickiego Stowarzyszenia w Misji, które odbędą się w domu rekolekcyjnym księży pallotynów w Ząbkowicach Śl. w dniach od 19 do 23 lutego. Ich tematem będzie Eucharystia jako Wielka Tajemnica Wiary. Poprowadzi je o. Piotr Andrukiewcz – redemptorysta posługujący w Rzymie. Zgłoszenia przyjmuje o. proboszcz.

5. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki parafianom z rodzin: Kot, Herdy i Sadzik – 3 osoby. O posprzątanie bazyliki w piątek od 15.00 prosimy parafian mieszkających przy ul. Głównej: Wierzbicki, Krawiec, Golec, Segeta i Pawliczak.

6. Prośmy, aby wszystkim zmarłym z naszych rodzin, parafian i pielgrzymów Bóg obdarzył swoim miłosierdziem. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…