Diecezja Świdnicka, Metropolia Wrocławska
Rzymskokatolicka Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia duszpasterskie

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
II niedziela zwykła
19 I 2020

1. W tym tygodniu przeżywamy wsp. św. Agnieszki a zarazem dzień babci we wtorek; św. Wincentego Pallottiego i dzień dziadka w środę; św. Franciszka Salezego w piątek; święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła w sobotę. Niedziela za tydzień przeżywana będzie jako Niedziela Słowa Bożego.

2. W środę mija 157 lat od wybuchu polskiego powstania narodowego przeciwko imperium rosyjskiemu zwanego POWSTANIEM STYCZNIOWYM. Ogłoszone zostało manifestem z dnia 22 stycznia 1863 wydanym w Warszawie przez Tymczasowy Rząd Narodowy. Spowodowane zostało rosyjskim terrorem wobec Polaków. Trwało do jesieni 1864. Było największym polskim powstaniem narodowym, spotkało się z poparciem międzynarodowej opinii publicznej. Klęska militarna Powstania Styczniowego nie załamała jednak ducha wolnościowego narodu polskiego, który odzyskuje wolność 55 lat później, czyli w 1918 roku.

3. Na Nieustanną Nowennę z procesją z obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy w środę o 17.30.

4. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę o 9.00 prosimy różę św. Jana Pawła II.

5. Rodziców dzieci, które w tym roku przyjmą Pierwszą Komunię Świętą zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w niedzielę 26 stycznia o 16.45 do kaplicy postulatu nad zakrystią.

6. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki parafianom z rodzin: Piojda i Czerwonka. O posprzątanie bazyliki w piątek o 15.00 prosimy parafian mieszkających przy ul. Głównej: Kumela, Jaworowicz, Szymański, Czyszczoń i Machnik.

7. Zbiórka do puszek na rzecz organizowanego w naszej parafii dnia chorego odbędzie się w najbliższą niedzielę. Bóg zapłać za to wsparcie!

8. Zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu kwartetu wokalnego ENSEMBLE w niedzielę 26 stycznia po Mszy św. o 9.30. Kwartet ten zaśpiewa również na Mszy św. o 11.00.

9. Prośmy dobrego Boga o miłosierdzie dla naszych rodaków, którzy ponieśli śmierć w wyniku Powstania Styczniowego i wszystkich narodowych zrywów. Módlmy się również za śp. Stefanię Fabin, która zmarła w wieku 87 lat. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
Niedziela Chrztu Pańskiego
12 I 2020

1. W tym tygodniu przeżywamy wspomnienie: bł. Piotra Dondersa – redemptorysty, który w Surinamie (Ameryka Południowa), posługiwał trędowatym, we wtorek, św. Antoniego opata w piątek.

2. Zapraszamy na modlitwę za wstawiennictwem św. Gerarda Majelli, opiekuna matek oczekujących dziecka i patrona dobrej spowiedzi, w czwartek po Mszy św. wieczornej z ucałowaniem relikwii tego świętego.

3. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań w czwartek o 17.30 w bazylice.

4. Od 18 do 25 stycznia będziemy przezywać tydzień modlitwy o jedność chrześcijan. Jest to odpowiedź Kościoła katolickiego na prośbę Chrystusa Pana „aby wszyscy stanowili jedno”. Polecajmy Bogu w naszych modlitwach sprawę jedności wszystkich chrześcijan.

5. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę o 9.00 prosimy różę św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

6. Dziękujemy za sprzątanie bazyliki parafianom z rodzin: Jabłoński i Kwaśniewski – Janik. O posprzątanie bazyliki w piątek o 1500 prosimy parafian mieszkających przy ul. Głównej: Bromboszcz, Piojda, Lach, Czerwonka, Zalega.

7. Miłosierdziu Bożemu polecajmy śp. Elżbietę Machniak l. 81, która odeszła do Boga w minionym tygodniu: wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…