O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

V niedziela Wielkiego Postu

29 III 2020

1. W trudnej sytuacji w jakiej znalazła się ludzkość każdego dnia prosimy Najświętszego Odkupiciela przez pośrednictw Najświętszej Maryi Panny Strażniczki Wiary Świętej o ustanie pandemii koronawirusa. Wszystkie nabożeństwa w naszej bazylice tj. Godzinki ku czci NMP Niepokalanej o 7.10 w niedziele, Gorzkie Żale w niedziele o 17.15, Nieustanne Nowenny w środy o 17.30 oraz na Drogi Krzyżowe w piątek o 9.00 i 17.30 ofiarujemy w tej intencji.

2. Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa, którą rozpoczniemy Wielki Tydzień. Będzie on wyjątkowy w tym roku, ponieważ z racji pandemii w nabożeństwach Triduum Paschalnego nie będzie mogła wziąć udział większa niż pięcioosobowa delegacja przedstawicieli naszej parafii i pielgrzymów. Zapraszamy wszystkich do śledzenia tych uroczystości poprzez media, również, jeżeli okaże się to możliwe transmisji z naszej bazyliki – na stronie Facebook naszej bazyliki.

3. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota kwietnia. Odwiedziny chorych przekładamy na czas po ustaniu pandemii. (Nie dotyczy to wypadków zagrożenia życia.) W pierwszy czwartek o 17.30 – adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę o 17.15.

4. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany w naszej bazylice codziennie o 700 i 1800 a niedziele podczas każdej Mszy św. W Wielkim Tygodniu będzie możliwość wyspowiadania się każdego dnia od 7.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.30 z zachowaniem zasad bezpieczeństwa obowiązujących podczas pandemii.

5. Szczegóły związane z przeżywaniem Wielkiego Tygodnia, spowiedzi wielkanocnej i poświęcenia pokarmów podamy w przyszył tygodniu.

6. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii w przyszłą niedzielę o 9.00 prosimy przedstawicielki róży św. Jana Pawła II.

7. Dziękujemy za już złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Przypominamy, że można je nadal składać w zakrystii.

8. Paschaliki wielkanocne w cenie 5 zł. są do nabycia w bazylice – tam, gdzie zwyczajnie wyłożone są gazety. Nabywając paschaliki wspomagamy pomoc jaką organizuje Caritas Polska dla najuboższych dzieci. Bóg zapłać.

9. Dobremu Bogu polećmy naszych bliskich zmarłych a zwłaszcza zmarłych w wyniku epidemii koronawirusa. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
IV niedziela Wielkiego Postu
Niedziela laetare
22 III 2020

1. W tym tygodniu przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego a zarazem Światowy Dzień Świętości Życia w środę. Jest to Zwyczajową adopcję duchową odkładamy na inny dogodniejszy termin. Na nowennę do św. Joanny Beretty Molla zapraszamy w sobotę 28 marca po Mszy św. wieczornej. Na zakończenie, której będzie udzielone błogosławieństwo jej relikwiami.

2. W uroczystość Zwiastowania Pańskiego imieniny swoje przeżywać będą s. Ancilla – zakrystianka oraz p. Maria Duma – długoletnia szefowa naszego parafialnego Caritasu. Dziękujemy obu paniom za posługę na rzecz naszej parafii. Msze św. za s. Ancillę i za p. Marię Duma zostaną odprawione w najbliższą środę o 18.00.

3. Zapraszamy na nabożeństwo „Gorzkich Żali” z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o 17.15 oraz na Drogę Krzyżową w każdy piątek o 9.00 i 17.30. Nabożeństwa te ofiarujemy w intencji o ochronę naszej ojczyzny i świata od pandemii koronawirusa i jej skutków. Modlimy się podczas nich również za lekarzy, pielęgniarki, personel medyczny, służby mundurowe, za prezydenta, premiera, ministra zdrowia i wszystkich odpowiedzialnych za ograniczenie skutków pandemii.

4. Serdeczne Bóg zapłać składamy tym, którzy złożyli już ofiary na kwiaty do Bożego Grobu. Innych zapraszamy do uczynienia tego u siostry zakrystianki.

5. O poprowadzenie modlitwy w intencji naszej parafii w nadchodząca niedzielę o 9.00 prosimy różę św. Teresy od Dzieciątka Jezus.

6. Informujemy, że na razie nie został przeniesiony termin tegorocznej Pierwszej Komunii Świętej ani bierzmowania. Gdyby sytuacja tego wymagała postaramy się skonsultować w tej sprawie z osobami zainteresowanymi.

7. Dobremu Bogu polećmy zmarłych parafian: śp. Stanisławę Noculak l. 85 i śp. Jerzego Dobrzynieckiego l. 71. Módlmy się również za zmarłych redemptorystów śp. o. Stanisława Mikruta l. 81, który pracował kiedyś w Bardzie oraz śp. o. Stanisława Wzorka l. 61, który był misjonarzem w Boliwii. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.