O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
XXIV Niedziela zwykła
15 IX 2019

1. Dziś w całej archidiecezji wrocławskiej zbierane są ofiary do puszek na potrzeby Radia Rodzina – serdeczne Bóg zapłać za wsparcie tego dzieła.

2. W nadchodzącym tygodniu przypadają: wspomnienie św. Męczenników Korneliusza papieża i Cypriana biskupa w poniedziałek, św. Zygmunta Szczęsnego Felińskiego we wtorek, św. Stanisława Kostki, patrona Polski i młodzieży w środę, Bł. ks. Gerharda Hirschfeldera w czwartek, św. Męczenników Koreańskich w piątek, święto św. Mateusza, Apostoła i Ewangelisty w sobotę.

3. Na nowennę do św. Gerarda Majelli – redemptorysty, patrona matek w stanie błogosławionym, osób oczekujących na potomstwo oraz tych małżeństw, które mają problemy z poczęciem dzieci, zapraszamy w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

4. We wtorek 17 września przypada 80. rocznica zaplanowanej, zdradzieckiej napaści Związku Sowieckich Republik Radzieckich na Polskę. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tych, którzy zostali zamordowani i zesłani do sowieckich gułagów, oraz o ofiarach mordów na Wołyniu.

5. W sobotę przeżywają swoje imieniny panowie Mateusz Czajka i Mateusz Gejson. Obu solenizantom dziękujemy za zaangażowanie na rzecz naszej parafii i caritas. Życzymy, aby Maryja Strażniczka Wiary Świętej miała panów w swej opiece. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona w późniejszym terminie.

6. W niedzielę imieniny będzie obchodzić o. Tomasz Mikołajczyk – duszpasterz i katecheta. Solenizanta i jego posługę kapłańską polecamy dobremu Bogu i NMP. Msza św. za o. Tomasza zostanie odprawiona w niedzielę 22 IX o 9.30.

7. Spotkanie rodziców dzieci z klas III szkoły podstawowej, które w przyszłym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej odbędzie się w przyszłą niedzielę o 17.00.

8. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w intencji parafii w przyszłą niedzielę o 930 prosimy Różę Różańcową pw. Matki Bożej Bardzkiej.

9. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki parafianom z rodzin: Fajfruk, Skóra, Kwaśnik, Pluciński – 2 osoby i Janiga – 2 osoby. O posprzątania bazyliki w piątek o 15.00 prosimy parafian mieszkających przy ul. 1. Maja: Mendera, Krawczyk, Nowacki, Kozłowska i Kulej.

10. Polećmy Bogu miłosiernemu tych, którzy zginęli w wyniku napaści sowieckiej na Polskę w 1939 roku, oraz z tych, którzy ponieśli śmierć w wyniku mordów dokonanych na Wołyniu oraz ofiar prześladowań komunistycznych i faszystowskich. Módlmy się również za naszą parafiankę śp. Bożenę Bodaj, która zaopatrzona św. sakramentami odeszła z tego świata w wieku 88 lat: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E
 Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
8 IX 2019

1. Dzisiaj przeżywmy 400. rocznicę konsekracji Kaplicy Górskiej na Górze Kalwarii w Bardzie. Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ordynariusza naszej diecezji ks. bpa Ignacego Deca rozpocznie się w kaplicy o 16.00. Wspólne wyjście procesji modlitewnej na Kaplicę Górską spod pierwszej stacji Drogi Krzyżowej o 14.00.

2. Dopełnieniem tych uroczystości będzie koncert chóru koptyjskiego z Kairu, który odbędzie się, w ramach Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Wratislavia Cantans, w naszej bazylice dzisiaj o 19.30. Bilety będą rozprowadzane przed koncertem.

3. Witamy w naszej wspólnocie klasztornej i parafialnej dwóch współbraci, którzy przybyli na stałe do posługi w Bardzie. Są to o. Stanisław Madeja, długoletni profesor i wychowawca w seminarium i nowicjacie redemptorystów, który przyjechał do nas z Paczkowa i o. Łukasz Drożak, który przyjechał do nas z USA i będzie pełnił funkcję przełożonego postulatu. Obu współbraciom życzymy by dobrze się czuli pośród nas, a Maryja Bardzka Pani by miała ich w swej opiece.

4. W nadchodzącym tygodniu przypadają wspomnienia: bł. Anieli Salawy w poniedziałek, Najświętszego Imienia Maryi w czwartek, św. Jana Chryzostoma w piątek, święto Podwyższenia Krzyża św. w sobotę.

5. Zapewne słyszeliśmy wszyscy, że w sobotę, w święto Podwyższenia Krzyża św. organizowana jest przez katolików świeckich ogólnopolska akcja modlitewna: „Polska pod Krzyżem”. Jest ona odpowiedzią na nieustanną laicyzację i desakralizację naszego życia społecznego a zwłaszcza rodzinnego. Głównym miejscem modlitwy w tym dniu będzie lotnisko we Włocławku. W całej Polsce organizowane są, w różnych miejscach, modlitwy w intencji naszego narodu. Zapraszamy również, aby w Bardzie stanąć pod Krzyżem Naszego Odkupiciela. Program naszego czuwania modlitewnego będzie następujący: Mszę św. w bazylice bardzkiej w sobotę 14 września o 12.00. Po niej wyruszymy w procesji modlitewnej do Krzyża na urwisku. Zapraszamy wszystkich serdecznie!

6. Zapraszamy na Festiwal Młodzieży „Light for life”, który odbędzie się w sanktuarium w Wambierzycach w sobotę 21 IX br. Zgłoszenia przyjmuje o. Tomasz i s. Małgorzata.

7. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w intencji parafii w przyszłą niedzielę o 9.00 prosimy Różę Różańcową pw. Matki Bożej Bardzkiej.

8. O posprzątanie bazyliki w piątek o 15.00 prosimy parafian mieszkających przy ul. 1 Maja: Kwaśnik, Siudmak, Pluciński, Duży, Fajfruk i Janiga.

9. W przyszłą niedzielę odbędzie się w całej diecezji zbiórka do puszek na Katolickie Radio Rodzina.

10. Polećmy Miłosierdziu Bożemu naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…