O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E
TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU – „GAUDETE”
16 XII 2018

1. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w intencji parafii w przyszłą niedzielę o 900 prosimy różę Matki Bożej Częstochowskiej.

2. Młodzież z klas VII szkoły podstawowej zapraszamy na spotkanie formacyjne przed bierzmowaniem dzisiaj po Mszy św. o 1100.

3. Burmistrz naszego miasta zaprasza na jarmark świąteczny, który odbędzie na pl. Wolności w Bardzie w niedzielę 16 XII br. od 1400. Przewidziane jest wspólne podzielenie się opłatkiem, wizyta św. Mikołaja, kolędowanie i niespodzianka…!

4. Z przedświąteczną wizytą do chorych udamy się w piątek 21 grudnia od 900.

5. Parafialna spowiedź przed Narodzeniem Pańskim odbędzie się również w piątek 21 grudnia od 1700 do 1800. Uprzejmie prosimy, aby nie odkładać spowiedzi na ostatnią chwilę.

6. Przypominamy, że poświęcone opłatki oraz świece na wigilijny stół można nabywać w zakrystii i w kiosku przy furcie klasztornej.

7. Również burmistrz Miasta i Gminy Bardo zaprasza na Bardzki Wieczór Wigilijny do Centrum Kultury w Bardzie we wtorek 18 grudnia o 1600.

8. Do posprzątania kościoła w nadchodzący piątek o 1500 prosimy parafian mieszkających przy ul. Noworudzkiej: Chodasewicz, Kazmierczak, Machynia, Sikora i Łagocki.

9. Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych z naszych rodzin i zmarłych parafian oraz śp. Macieja Stanisławek l. 45, pochowanego na bardzkim cmentarzu „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

O G Ł O S Z E N I A  D U S Z P A S T E R S K I E
Druga niedziela Adwentu
9 XII 18

1. W dniu dzisiejszym w całej naszej ojczyźnie zbierane są ofiary na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. Dzisiaj odbywa się jarmark świąteczny, na który serdecznie zapraszamy do klasztoru redemptorystów. Można na nim zakupić ciasta, ozdoby choinkowe, a dochód z niego będzie przeznaczony na podopiecznych s. Agnieszki OSU w Senegalu.

3. W nadchodzącym tygodniu przeżywamy wsp. św. Damazego, pap. we wtorek, NMP z Guadalupe w środę, św. Łucji i zarazem 37 rocznicę wprowadzenia w Polsce stanu wojennego w czwartek, św. Jana od Krzyża w piątek.

4. Opłatki oraz świece na wigilijny stół (rozprowadzane w ramach wigilijnej akcji pomocy dzieciom) można nabywać w zakrystii jak również w kiosku przy furcie klasztornej.

5. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę prosimy różę pod wezwaniem Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. Młodzież przygotowującą się do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie w niedzielę 16 XII po Mszy św. o 1100.

7. Burmistrz Miasta i Gminy Bardo zaprasza na jarmark świąteczny, który odbędzie na pl. Wolności w Bardzie w niedzielę 16 XII br. od 1400. Przewidziane jest wspólne podzielenie się opłatkiem, wizyta św. Mikołaja, kolędowanie i niespodzianka…!

8. Zapraszamy do obejrzenia wystawy poświęconej redemptoryście, Czcigodnemu Słudze Bożemu o. Bernardowi Łubieńskiemu (1846-1933), która znajduje się w prawej nawie naszej bazyliki. Sługa Boży był misjonarzem, który ponownie sprowadził redemptorystów na ziemie polskie.

9. Dziękujemy za posprzątaniu bazyliki parafianom z rodziny Sarnecki – 2 osoby. O posprzątanie bazyliki w piątek od 1500 prosimy parafian z rodzin mieszkających przy ul. Noworudzkiej: Kochanek, Szostak, Pelc i Żołnierz.

10. Przypominamy, że przedświąteczne odwiedziny chorych odbędą się w piątek 21 XII od 900. Spowiedź parafialna z udziałem księży z dekanatu odbędzie się również w piątek 21 XII od 1700 do 1800.

11. Dobremu Bogu polećmy zmarłych z naszych rodzin, znajomych i sąsiadów. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”