O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E
NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO
21 IV 2019

1. Z serca składamy podziękowanie:

 Współbraciom kapłanom z naszego klasztoru za ofiarną posługę w sakramencie pojednania oraz podczas liturgii w Triduum Paschalnym.

 O. Łukaszowi i s. Ancilli, oraz tym parafianom, którzy pomagali w przygotowaniu bazyliki, kaplic adoracji: „Ciemnicy” i „Grobu Pańskiego” a szczególnie: Annie Seweryniak, Józefie Połowczuk, Tadeuszowi Sobierajowi i Markowi Tomaszykowi.

 Liturgicznej Służbie Ołtarza, lektorom i kantorom, braciom postulantom, organistom bazyliki, zespołowi „Anima cantare” za przygotowanie pięknej liturgii.

 Osobom niosącym baldachim i feretrony podczas procesji rezurekcyjnej.

2. W Poniedziałek Wielkanocny Msze św. jak w każdą niedzielę. Składka poniedziałkowa przeznaczona jest na Papieski Fakultet Teologiczny we Wrocławiu i Wyższe Seminarium Duchowne w Świdnicy.

3. Przyszła niedziela jest Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Trwa nowenna do Bożego Miłosierdzia, którą rozpoczęliśmy w Wielki Piątek. W rozpoczynjącym się tygodniu, przed każdą wieczorną Mszą św. o 1745 do soboty włącznie, będziemy odmawiać w ramach nowenny koronkę do BM.

4. Zakończenie nowenny w Niedzielę Bożego Miłosierdzia o 1500. W przyszłą niedzielę będzie ogólnopolska zbiórka do puszek organizowana przez Caritas.

5. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki parafianom z rodzin: Mosór, Sławiński, Mosór – 2 osoby i Warzecha. O posprzątanie bazyliki w piątek od 1500 prosimy parafian mieszkających przy ul. Jagiellońskiej i Męki Pańskiej: Gules, Weretka, Włodarczyk, Żyliński, Toporczyk i Szewczyk.

6. Wszystkim parafianom oraz pielgrzymom, z okazji Świąt Zmartwychwstania Chrystusa Pana, składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych Łask i opieki Najświętszej Panny Strażniczki Wiary Świętej!

7. Miłosierdziu Bożemu polecajmy zmarłą Teresę Szeraszewicz, l. 60, zmarłych: naszych bliskich; duszpasterzy naszej parafii; siostry zakonne; parafian i pielgrzymów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O G Ł O S Z E N I A  D U S Z P A S T E R S K I E
Niedziela Palmowa, czyli Męki Pańskiej
14 IV 2019

1. Zapraszamy na ostatnie w tym roku nabożeństwo „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym dziś o 17.15.

2. Spowiedź przedświąteczna w naszej parafii odbędzie się w najbliższy poniedziałek od 8.30 do 9.00 i od 17.00 do 18.00. Spowiedź w pozostałe dni tygodnia we wtorek i w środę podczas Mszy św. W Wieki Czwartek od 10.00 do 12.00 i od 15.00 – 17.50. W Wielki Piątek od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 17.50. W Wielką Sobotę od 9.00 do 17.00.

3. W Wielki Czwartek obchodzimy dzień ustanowienia Eucharystii i Kapłaństwa. W naszej bazylice Msza św. Wieczerzy Pańskiej o 18.00. Po niej przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Kaplicy Adoracji (ciemnicy) i adoracja do 21.00. W tym dniu okażmy wdzięczność Bogu za kapłanów, którzy służą Bogu i nam.

4. W Wielki Piątek – dzień Męki i Śmierci Krzyżowej Jezusa Chrystusa. Zapraszamy na modlitwę brewiarzową wszystkich wiernych a zwłaszcza osoby konsekrowane z naszej parafii w bazylice o 7.00. W tym dniu odprawimy Drogę Krzyżową do krzyża na urwisku (wyjście z parkingu przy Nysie) oraz w bazylice. Obie rozpoczną się o 9.00. W Wielki Piątek o 15.00 koronka do Bożego Miłosierdzia. Liturgia Męki Pańskiej rozpocznie się o 18.00. Po jej zakończeniu przeniesienia Najświętszego Sakramentu do kaplicy Grobu Pańskiego i adoracja do 21.00. Jest to dzień ścisłego postu.

5. W Wielką Sobotę zapraszamy na całodniową adorację Najświętszego Sakramentu, którą rozpoczniemy od modlitwy brewiarzowej o 7.00. Poświęcenie pokarmów odbywać się będzie w naszym kościele, co godzinę od 10.00 do 15.00. Poświęcenie pokarmów w „Oleńce” o 10.00, w „Zamku” o 10.30 i w Dębowinie o 11.00. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o 20.00 i zostanie zakończona procesją rezurekcyjną. Panie i panów prosimy o wcześniejsze przygotowanie feretronów i baldachimu. Prosimy o przyniesienie świec na wieczorne uroczystości, zabezpieczonych przed kapiącym woskiem.

6. W niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msza św. z procesją eucharystyczną o 7.30. Nie będzie Mszy św. o 9.30 i nie będzie modlitwy różańcowej o 9.00.

7. Msza św. w intencji osób, które złożyły ofiary na kwiaty do „Grobu Pańskiego” zostanie odprawiona w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o 7.30.

8. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki parafianom z rodziny Janik. O przedświąteczne posprzątanie bazyliki we wtorek od 15.00 prosimy parafian mieszkających przy ul. Jagiellońskiej: Chodorowski, Janik, Mosór, Sławiński i Mosór.

9. W minionym tygodniu odszedł do Boga zaopatrzony św. sakramentami śp. Kazimierz Bobula, l. 83. Był on sybirakiem zasłużonym dla naszego miasta, dlatego pośmiertnie nadano mu honorowe obywatelstwo Barda. Jego duszę oraz naszych bliskich zmarłych polećmy Bogu Wszechmogącemu w modlitwie: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”