Diecezja Świdnicka, Metropolia Wrocławska
Rzymskokatolicka Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia duszpasterskie

O g ł o s z e n i a   d u s z p a s t e r s k i e

 II Niedziela Wielkiego Postu

25 II 2018

 1. Dzisiaj w Kościele w Polsce odbywa się zbiórka do puszek na potrzeby misji. Akcja ta nosi łacińską nazwę „Ad gentes” (łac. ku narodom, ku ludziom). W 97 krajach świata pracuje 2040 misjonarzy i misjonarek z Polski. Najwięcej z nich posługuje w Afryce i na Madagaskarze jest ich tam 819. W Ameryce Łacińskiej i na Karaibach jest ich 797, w Azji jest ich 336, a w Oceanii jest ich 68. Wśród polskich misjonarzy 60 osób to osoby świeckie. Bóg zapłać za modlitewną i materialną pomoc polskim misjonarkom i misjonarzom.
 2. W tym tygodniu obchodzi imieniny o. Mirosław Grakowicz – proboszcz naszej parafii. Msza św. w intencji o. proboszcza zostanie odprawiona w poniedziałek 26 lutego o 1800. Polecajmy w modlitwach naszego o. proboszcza.
 3. Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” obchodzić będziemy w czwartek 1 marca. Jest on wyrazem hołdu dla żołnierzy drugiej konspiracji za świadectwo męstwa, niezłomnej postawy patriotycznej i przywiązania do tradycji patriotycznych, za krew przelaną w obronie Ojczyzny (…). Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” to także wyraz hołdu licznym społecznościom lokalnym, których patriotyzm i stała gotowość ofiar na rzecz niepodległości pozwoliły na kontynuację oporu antykomunistycznego na długie lata.
 4. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy na Mszę św. i modlitwę w intencji dzieci i młodzieży oraz w intencji rodziny za wstawiennictwem św. Joanny Beretty Mollaśrodę 28 lutego o 1800. Po Mszy św. ucałowanie relikwii świętej żony i matki.
 5. Zapraszamy na „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym w każdą niedzielę o 1715 oraz na nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane w każdy piątek o 900 i 1730.
 6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się w piątek od 900. Na nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca zapraszamy w sobotę po Mszy św. o 1800.
 7. O poprowadzenie modlitwy w intencji naszej parafii w przyszłą niedzielę o900 prosimy Różę Różańcową pod wezwaniem św. Matki Bożej Bardzkiej. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 930.
 8. Prosimy, aby zwyczajem, który panuje w naszej parafii, składać w zakrystii ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
 9. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki parafianom: Marii Skryjmskiej. O posprzątanie bazyliki w piątek o 1500 prosimy parafian mieszkających w bloku nr 7 przy ul. Polnej: Biel, Cyganowski, Macek, Błaszczyk, Bieńko.
 10. Miłosiernemu Bogu polećmy zmarłych naszych krewnych zwłaszcza „Żołnierzy Wyklętych”, walczących o wolność naszej ojczyzny. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

O g ł o s z e n i a   d u s z p a s t e r s k i e

 I Niedziela Wielkiego Postu

18 II 2018

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Post. Serdecznie zapraszamy do udziału w nabożeństwach: Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedziele o 1715 oraz na nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki dwa razy dziennie o 900 i 1730. Zaś w środę zapraszamy na Nieustanną Nowennę o 1730.
 2. Od dzisiaj zapraszamy również na rekolekcje wielkopostne, które prowadzić będzie Przemysław Ilski – redemptorysta z Elbląga. Nauki rekolekcyjne głoszone będą w niedzielę – podczas wszystkich Mszy św. Od poniedziałku do środy podczas Mszy św. o 900 i 1800. Przed każdą Mszą św. sprawowana w ramach rekolekcji będzie 15 minutowa modlitwa rekolekcyjna. Na zakończenie rekolekcji można uzyskać odpust zupełny. Ofiary zebrane we wtorek i środę podczas Mszy św. będą przeznczone na potrzeby rekolekcjonisty. Bóg zapłać!
 3. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii w najbliższą niedzielę o 900prosimy Różę Różańcową pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej.
 4. Przyszłą niedzielę przeżywać będziemy jako czas solidarności z misjonarzami. Po Mszach św. zbierana będą ofiary na rzecz misjonarzy i misji.
 5. Bardzo dziękujemy za pomoc w posprzątaniu bazyliki parafianom: Kowalczyk i Skryjomska. O posprzątanie bazyliki w piątek od 1500 prosimy parafian mieszkających w bloku nr 7 przy ul. Polnej: Bartkowiak, Preis, Maćkowska, Dyl i
 6. Rodziców dzieci, które w tym roku przyjmą Pierwszą Komunię św. zapraszamy w dniu dzisiejszym na adorację Najświętszego Sakramentu o 1900.
 7. Dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii św. otrzymają poświęcone książeczki do nabożeństwa w przyszłą niedzielę na Mszy św. o 930.
 8. Centrum kultury zaprasza na projekcję filmu dokumentalnego pt. „Bitwa wrocławska”, która odbędzie się w czwartek 22 lutego o 1730. Jest to pełnometrażowy film dokumentalny, który opowiada o genezie, przebiegu i konsekwencjach największej w historii Polski manifestacji ulicznej stanu wojennego, która odbyła się 31 sierpnia 1982 r. we Wrocławiu. Po projekcji filmu spotkanie z twórcami tego filmu.
 9. Módlmy się za zmarłych naszych bliskich i znajomych. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…