O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E
Uroczystość Najświętszej Trójcy
16 VI 2019

1. W nadchodzącym tygodni przeżywać będziemy wyspom. św. br. Alberta Chmielowskiego w poniedziałek, Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało) w czwartek, NMP Przyczyny Naszej Radości (odpust na Górze Iglicznej) w piątek.

2. Uroczystość Bożego Ciała jest dla nas katolików dniem szczególnej czci oddawanej tajemnicy Najświętszej Eucharystii. Dlatego w tym dniu bierzemy udział we Mszach św., które w naszej bazylice będą odprawiane o 7.30, 10.00 i 18.00. Msza św. o 10.00 połączona będzie z tradycyjną procesją do czterech ołtarzy na ulicach naszego miasta. Zarówno trasa procesji jak i ołtarze będą usytuowane tak samo jak w latach ubiegłych. Prosimy o przygotowanie ołtarzy, o udekorowanie naszych domów na trasie przejścia procesji. Prosimy o przygotowanie feretronów i baldachimu. Brzózki do ołtarzy będzie można odebrać z klasztoru w środę po południu. Zapraszamy do udziału w procesji: ministrantów, dzieci w strojach komunijnych, które przeżywają rocznicę pierwszej Komunii św.

3. Codziennie od piątku, przez najbliższe osiem dni po Mszy św. o 18.00 będzie odbywać się procesja eucharystyczna w ramach oktawy Bożego Ciała. W przyszłą niedzielę procesja ta odbędzie się po Mszy św. o 11.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tych procesjach.

4. Spowiedź dla dzieci, które będą przeżywać w czwartek rocznicę Pierwszej Komunii Św. i ich rodziców odbędzie się we wtorek od 17.00.

5. Zapraszamy dzieci do sypania kwiatków i dzwonienia dzwoneczkami podczas procesji. Próby odbędą się w poniedziałek i w środę o 16.45 na dziedzińcu kościelnym.

6. Decyzją o. prowincjała został przeniesiony z Barda do Skarżyska Kamiennej o. Waldemar Sojka. Pożegnamy go w przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o 11.00.

7. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki parafianom z rodzin: Czech i Czerniejewski. O posprzątanie bazyliki wyjątkowo w poniedziałek od 1600 prosimy rodziców dzieci, które będą przeżywać pierwszą rocznicę Komunii Świętej.

8. Dobiega końca tegoroczny rok szkolny i katechetyczny. Dziękować Bogu będziemy za wszystkie dobre wydarzenia mijającego roku podczas Mszy św., która będzie odprawiona w naszej bazylice w niedzielę 30 czerwca o 9.30. Podczas tej Mszy św. pożegnamy o. Łukasza Kalisza – katechetę, który po 7 latach posługi w Bardzie został przeniesiony do posługi katechetycznej w Toruniu oraz o. Łukasza Listopada, który obejmie od sierpnia funkcję magistra międzynarodowego nowicjatu CSsR w Lubaszowej.

9. Miłosiernemu Bogu polećmy naszych bliskich zmarłych. Zwłaszcza zamordowaną w okolicach Żarowa 10 letnią Kristinę. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
9 VI 2019

1. Ta niedziela kończy okres wielkanocny. Tym samym kończy się okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej.

2. W nadchodzącym tygodniu przypadają: święto NMP Matki Kościoła w poniedziałek, św. Barnaby, Apostoła we wtorek, bł. męcz. Władysława Błądzińskiego kapłana, który poniósł męczeńską śmierć w obozie zagłady w Gross-Rosen, w środę, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, w czwartek, bł. Michała Kozala, bpa i męcz., w piątek, i Najświętszej Trójcy w niedzielę.

3. W przyszłą niedzielę przypada 16 dzień miesiąca zapraszamy po Mszy św. wieczornej na nowennę do św. Gerarda – patrona dobrej spowiedzi, matek w stanie błogosławionym i małżeństw mających trudności z poczęciem dziecka.

4. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę o 9.00 prosimy Różę Różańcową pod wezwaniem Matki Bożej Częstochowskiej.

5. Dzieci, które będą przeżywać pierwszą rocznicę Komunii Świętej zapraszamy na próbę w piątek 14 czerwca o 16.30 do bazyliki.

6. O. prefekt i bracia postulanci zapraszają młodzież na czuwanie modlitewne w piątek 14 czerwca o 18.00 do kaplicy postulatu (nad zakrystią). W ramach tego spotkania odbędzie się Msza św., adoracja Najświętszego Sakramentu i poczęstunek.

7. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki parafianom z rodzin Grochowski. O posprzątanie bazyliki w piątek prosimy parafian mieszkających w Rynku: Mróz, Bartnik, Czech i Czerniejewski.

8. Na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja na Jasną Górę wyjeżdżamy w niedzielę 14 lipca br. o 5.00 sprzed bazyliki. Zapisy przyjmowane są w zakrystii.

9. Miłosiernemu Bogu polecajmy naszych zmarłych parafian, którzy odeszli z tego świata zaopatrzeni sakramentami świętymi: śp. Ryszarda Jędrykę l. 69 i śp. Irenę Sobieraj l. 93. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…