O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E
XIX niedziela zwykła
11 VIII 2019

1. W nadchodzącym tygodniu przypadają: wsp św. Joanny Franciszki de Chantal w poniedziałek, wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego w środę, Uroczystość Wniebowzięcia NMP w czwartek, wsp. św. Stefana Węgierskiego w piątek i św. Jacka Odrowąża w sobotę.

2. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP w czwartek 15 sierpnia, przypada tradycyjna pielgrzymka kobiet do sanktuarium w Bardzie. Msze św. będą sprawowane jak w każdą niedzielę. W Kaplicy Górskiej Msza św. będzie odprawiona o 1600. Podczas każdej Mszy św. w czwartek odbędzie się poświęcenie ziół i kwiatów.

3. W tym roku przypada 60 rocznica pielgrzymki do Barda Czcigodnego Sługi Bożego ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Przypada ona dokładnie 15 sierpnia. Uroczyste obchody tego wydarzenia odbędą się – z udziałem bpa Ignacego Deca – w środę 14 sierpnia na Mszy św. o 18.00. Będzie to również uroczyste zainaugurowanie sierpniowego odpustu w naszej bazylice. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

4. 15 sierpnia przypada 99. rocznica Bitwy Warszawskiej zwanej też „Cudem nad Wisłą”. Została ona określona jako 18. bitwa w historii ludzkości, która miała decydujące znaczenie w dziejach świata. Genialna strategia marszałka Józefa Piłsudskiego i generała Tadeusza Rozwadowskiego spowodowała, że atakujące Warszawę wojska sowieckie zostały rozgromione, chociaż miały ogromną przewagę liczebną nad Wojskiem Polskim. Dzisiaj dziękujemy Bogu i Matce Przenajświętszej za to zwycięstwo, które nowo odrodzoną Ojczyznę ochroniło przed ponowną niewolą, a Europę przed bolszewizmem.

5. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w intencji parafii w przyszłą niedzielę o 9.00 prosimy Różę Różańcową p.w. św. Anny.

6. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki parafianom z rodzin: Lech, Praszkiewicz i Mosór. O posprzątanie bazyliki, wyjątkowo w najbliższą środę o 1500 prosimy parafian z rodzin mieszkających przy ul. 1. Maja: Żytnicki, Hrobok, Fedan, Banach, Smoliński.

7. Dobremu Bogu polećmy śp. Władysława Skotnickiego l. 94 oraz zmarłych naszych parafian, pielgrzymów i bliskich: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
XVIII niedziela zwykła
4 VIII 2019

1. W nadchodzącym tygodni przeżywać będziemy: Święto Przemienia Pańskiego we wtorek, wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego w środę, św. Dominika w czwartek, w piątek św. Teresy Benedykty od Krzyża, urodzonej we Wrocławiu żydówki (Edyty Stein), która poprzez poszukiwania intelektualne odkryła, że jedynym zbawicielem jest Jezus Chrystus. Swoje życie oddała za Ewangelię w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Auschwitz i św. Wawrzyńca, diakona i męczennika w sobotę.

2. Trwa sierpień, zapraszamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych jako świadomego zadośćuczynienia za grzechy pijaństwa w naszym narodzie. Wyłożona została w kościele specjalna księga abstynencka, do której można się wpisywać.

3. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii przyszłą niedzielę o 9.00 prosimy Różę Różańcową pod wezwaniem Matki Bożej Bardzkiej.

4. Zbliża się Uroczystość Wniebowzięcia NMP, która w tym roku przypada w czwartek 15 sierpnia. Jest to uświęcona tradycją pielgrzymka kobiet do sanktuarium w Bardzie. W czwartek 15 sierpnia Msze św. w bazylice sprawowane będą, jak w każdą niedzielę. W Kaplicy Górskiej Msza św. sprawowana będzie o 16.00. W tym roku przypada 60 rocznica pielgrzymki do Barda Czcigodnego Sługi Bożego ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Przypada ona dokładnie 15 sierpnia. My będziemy obchodzić ją uroczyście – z udziałem bpa Ignacego Deca – w środę 14 sierpnia na Mszy św. o 18.00. Serdecznie zapraszamy do udziału w tej uroczystości.

5. O posprzątanie bazyliki w piątek o 15.00 prosimy mieszkańców ul. Słonecznej: Sowa, Lech, Praszkiewicz, Mosór.

6. Zapraszamy na czwarty koncert w ramach Bardzkiego Lata Organowego 2019. Tym razem usłyszymy grającego na bardzkich organach Giulio Mercatiego z Włochy oraz Lidię Basterretxe Vila (sopran) z Hiszpanii. Koncert odbędzie się w sobotę 10 sierpnia o 19.00.

7. Bożemu miłosierdziu plećmy dusze ofiar II wojny światowej i poległych w Powstaniu Warszawskim. Polecajmy zamordowanych przed 75 laty w Warszawie (6 sierpnia 1944 roku) 30 redemptorystów. Polećmy też naszych zmarłych parafian, pielgrzymów i bliskich. „Wieczny odpoczynek…”