O g ł o s z e n i a    d u s z p a s t e r s k i e

XIX niedziela w ciągu roku

12 VIII 2018

1. W nadchodzącym tygodniu przypadają: wsp. św. Maksymiliana Marii Kolbego we wtorek, Uroczystość Wniebowzięcia NMP w środę, wsp. św. Stefana Węgierskiego w czwartek, wsp. św. Jacka Odrowąża w piątek.

2. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP w środę Msze św. w naszej bazylice będę sprawowane jak w każdą niedzielę. Kazania odpustowe wygłosi o. Piotr Podraza CSsR z Warszawy. Jest to też uświęcony zwyczajem czas pielgrzymowania do sanktuarium w Bardzie niewiast. W Kaplicy Górskiej Msza św. sprawowana będzie o 1600.

3. W środę przypada też rocznica Biwy Warszawskiej zwanej też „Cudem nad Wisłą”. Została ona określona jako 18. bitwa w historii ludzkości, która miała decydujące znaczenie w dziejach świata. Genialna strategia marszałka Józefa Piłsudskiego i generała Tadeusza Rozwadowskiego spowodowała, że atakujące Warszawę wojska sowieckie zostały rozgromione, chociaż miały ogromną przewagę liczebną nad Wojskiem Polskim. Dzisiaj dziękujemy Bogu i Matce Przenajświętszej za to zwycięstwo, które nowo odrodzoną Ojczyznę ochroniło przed ponowną niewolą, a Europę przed bolszewizmem.

4. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w intencji parafii w przyszłą niedzielę o 900 prosimy różę różańcową p.w. św. Anny.

5. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki parafianom z rodzin rodzinom: Jabłoński i Rubasz. Do posprzątania bazyliki w piątek od 1500 prosimy parafian mieszkających przy ul. Polnej: Śladowski, Zarzycki, Lichocki, Gola i Kapłon.

6. W ramach VI edycji Dolnośląskiego Festiwalu Muzycznego Viva la Polonia zapraszamy na koncert organowo skrzypcowy. Na skrzypcach zagra Kathrin Spillner a na organach Alexander Annegarn – oboje z Niemiec. Koncert odbędzie się dzisiaj o 1900.

7. Kolejny koncert w ramach Międzynarodowego Forum Muzycznego odbędzie się w piątek 17 sierpnia o 1900. Tym razem wystąpią znane nam małżeństwo Marii i Romana Peruckich z Gdańska.

8. Dobremu Bogu polećmy: śp. Janinę Kochanek l. 85, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 1400 oraz śp. o. Józefa Okapę CSsR, l. 83, który w życiu zakonnym przeżył lat 65, a w kapłaństwie 59 l. Przez pewien czas pracował on również w Bardzie. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

O g ł o s z e n i a   d u s z p a s t e r s k i e

XVIII Niedziela w ciągu roku

5 VIII 2018

1. W nadchodzącym tygodni przeżywać będziemy: Święto Przemienia Pańskiego w poniedziałek; wspomnienie bł. Edmunda Bojanowskiego we wtorek; św. Dominika w środę; św. Teresy Benedykty od Krzyża, urodzonej we Wrocławiu żydówki (Edyty Stein), która poprzez poszukiwania intelektualne odkryła, że jedynym Zbawicielem jest Jezus Chrystus. Swoje życie oddała za Ewangelię w nazistowskim obozie koncentracyjnym w Auschwitz w czwartek; św. Wawrzyńca, diakona i męczennika w piątek; oraz wspomnienie św. Klary w sobotę.

2. Trwa miesiąc sierpień, zapraszamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych jako świadomego zadośćuczynienia za grzechy pijaństwa w naszym narodzie. Wyłożona została w kościele specjalna księga abstynencka, do której można się wpisywać.

3. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii przyszłą niedzielę o 900 prosimy Różę Różańcową pod wezwaniem Matki Bożej Bardzkiej.

4. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki parafianom z rodziny Wierpowski – 2 osoby. O posprzątanie bazyliki w najbliższy piątek o 1500 prosimy parafian z rodzin mieszkających przy ul. Polnej: Waliłko, Fabin, Jabłoński, Bronisz Urban.

5. Zapraszamy koncerty, które odbędą się w naszej bazylice w piątek 10 sierpnia – wystąpi organistka z Grecji oraz w niedzielę 12 sierpnia – wystąpią organista i skrzypaczka z Niemiec. W niedzielę również warsztaty organowe dla najmłodszych. Koncerty zaczną się o 1900. Szczegółowe informacje o koncertach można znaleźć na stronie internetowej parafii oraz urzędu Miasta i Gminy w Bardzie.

6. W minionym tygodniu odszedł do Boga, zaopatrzony świętymi sakramentami, nasz parafianin śp. Michała Fedana l. 66, którego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 1500. Módlmy się również za tych, którzy zginęli podczas II wojny światowej, a szczególnie za poległych w Powstaniu Warszawskim w tym zamordowanych przez Niemców w Warszawie 6 sierpnia 1944 roku 30 redemptorystów. „Wieczny odpoczynek…”