O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E
VI niedziela zwykła
17 II 2019

1. W nadchodzącym tygodniu przypadają wspomnienie katedry św. Piotra Apostoła w piątek, św. Polikarpa bpa i męcz. w sobotę.

2. W przyszłym tygodniu obchodzi swoje imieniny o. proboszcz Mirosław Grakowicz. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w niedzielę 24 lutego o 1100 oraz we wtorek 26 lutego o 1800. Składamy o. proboszczowi najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki NMP Strażniczki Wiary Świętej. Polecamy też o. solenizanta pamięci modlitewnej parafian i pielgrzymów.

3. O poprowadzenie modlitwy w intencji naszej parafii w najbliższą niedzielę o 900 prosimy różę Matki Bożej Częstochowskiej.

4. Już dzisiaj zapraszamy na spotkania poświęcone „Całunowi Turyńskiemu”. Poprowadzi je w naszej parafii misjonarka świecka, s. dr Anna Krogulska. Odbędą się one w dniach 3, 4 i 5 marca br. Konferencje na temat całunu będą głoszone w niedzielę 3 marca na każdych Mszach św. a następnie zapraszamy na spotkanie modlitewne i konferencje w niedzielę, poniedziałek i wtorek od 1500 do 1600.

5. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się w dniach od 10 do 13 marca. Poprowadzi je redemptorysta o. Damian Simonicz z Wrocławia. Serdecznie zapraszamy do udziału w nich.

6. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki parafianom z rodzin Weber – 3 osoby i Płaneta. O posprzątanie bazyliki w piątek od 1500 prosimy parafian mieszkających przy ul. Jagiellońskiej: Białkowski, Brzeżański, Rynkowski, Kumela i Wdowiak.

7. Prośmy Boga o miłosierdzie dla naszych bliskich zmarłych. Szczególnie polecamy śp. o. prof. Edmunda Morawca – redemptorystę, który odszedł o Boga w wieku 88 lat w tym w życiu zakonnym przeżył lat 69 a w kapłaństwie lat 62. Był profesorem filozofii, ucząc tego przedmiotu wiele pokoleń redemptorystów. Módlmy się również za śp. Jana Olszewskiego – byłego premiera rządu RP oraz naszych bliskich zmarłych. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E
V niedziela zwykła
10 II 2019

1. W nadchodzącym tygodniu przypadają: wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorych w poniedziałek, św. Cyryla i Metodego, patronów Europy w czwartek i bł. Michała Sopoćki w piątek.

2. Chorych i starszych parafian zapraszamy na Mszę św. i spotkanie w ramach Światowego Dnia Chorego w poniedziałek 11 lutego o 1100. Na piętnaście minut przed Mszą Św. będzie można skorzystać z sakramentu pokuty. Podczas Mszy św. zostanie udzielony sakrament chorych, a na jej zakończenie błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem. Po Mszy zapraszamy na poczęstunek do klasztoru.

3. O poprowadzenie modlitwy w intencji naszej parafii w najbliższą niedzielę o 900 prosimy różę Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Dziękujemy z pomoc w rozebraniu dekoracji bożonarodzeniowej: s. Ancylli, pani Elżbiecie Skrobanek, panom Tadeuszowi Sobierajowi, Markowi Tomaszykowi, Piotrowi Szydło, Mateuszowi Gejsonowi, braciom postulantom oraz pewnej osobie, która prosiła o niewymienianie jej nazwiska, oraz rodzinie Sierżant. O posprzątanie bazyliki w piątek od 1500 prosimy parafian mieszkających przy ul. Leśnej i Jagiellońskiej: Weber, Balcerzak, Kuśnierz, Płaneta i Majewski.

5. Gościmy dzisiaj o. Tomasza Jakubczaka – redemptorystę z Pietropawłowska, któremu dziękujemy za wygłoszone kazanie i podzielenie się doświadczeniem życia misyjnego w Kazachstanie. Po Mszy św. będą zbierane ofiary na rzecz misji prowadzonej przez redemptorystów w tym dalekim od Polski, ale jakże bliskim kraju, ze względu na tych Polaków i Polki, którzy tam zostali zesłani. Bóg zapłać za te ofiary!

6. Prośmy Boga o miłosierdzie dla naszych bliskich zmarłych szczególnie dla tych, którzy zginęli w wyniku zsyłek na Syberię. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”