O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E
XXXIII Niedziela Zwykła
17 XI 2019

1. Z woli Ojca Świętego Franciszka dzisiejsza niedziela jest przeżywana w Kościele katolickim jako Światowy Dzień Ubogich.

2. W nadchodzącym tygodniu przypada: wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny w poniedziałek, bł. Salomei we wtorek, św. Rafała Kalinowskiego w środę, Ofiarowanie NMP w czwartek, św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej w piątek oraz Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata w przyszłą niedzielę.

3. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w następną niedzielę o 9.00 prosimy różę Matki Bożej Bardzkiej.

4. Tegoroczna „Pielgrzymka Zaufania przez Ziemię” organizowana przez wspólnotę z Taizé odbędzie się we Wrocławiu w dniach od 28 XII 2019 r. do 1 I 2020 r. Młodzież od 16 do 35 roku życia, która chciałaby wziąć udział w tym spotkaniu prosimy o zgłoszenie się do o. Tomasza. Termin zgłoszeń do końca listopada.

5. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki parafianom: z rodziny Fester – 4 osoby. O posprzątanie bazyliki w piątek o 15.00 prosimy parafian mieszkających w Opolnicy: Podkówka, Paździor, Hajduk, Kuriata i Bobula.

6. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu dzisiaj o 19.00 do kaplicy nad zakrystią.

7. Przeżywamy w zgromadzeniu redemptorystów i pośród świeckich, którzy z nami współpracują; niedzielą wspierania misyjnego powołania redemptorystowskiego. Prosimy wszystkich o modlitwę w intencji redemptorystów. Prosimy również o wsparcie materialne naszego seminarium duchowne, które od ponad 100 lat w Polsce, w Tuchowie formuje kolejne pokolenia redemptorystów, również tych, którzy posługują w Bardzie i na misjach na różnych kontynentach świata. Ofiary na seminarium będę zbierane do puszek w przyszłą niedzielą.

8. Bogu miłosiernemu polećmy śp. Mieczysława Obłąka l. 81, który po ciężkiej chorobie, zaopatrzony sakramentami świętymi, odszedł z tego świata. Módlmy się również za naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
XXXII niedziela zwykła
10 XI 2019

1. Co 5 minut na świecie ginie 1 chrześcijanin, rocznie daje to liczbę 105 tys. męczenników. Te fakty przypomina organizacja Pomoc Kościołowi w Potrzebie, organizująca wspólnie z polskimi biskupami Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Tym razem mocniej naświetla sytuację chrześcijan w Pakistanie. Bóg zapłać za złożone ofiary na rzecz chrześcijan w Pakistanie!

2. W nadchodzącym tygodniu przypada: wspomnienia: św. Marcina z Tours w poniedziałek, św. Jozafata, biskupa i męczennika we wtorek, św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – pierwszych męczenników Polski w środę; bł. Marii Luizy Merkert, założycielki ss. Elżbietanek w czwartek; św. Alberta Wielkiego, biskupa i doktora Kościoła w piątek; Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej w sobotę i św. Elżbiety Węgierskiej, patronki ss. Elżbietanek w niedzielę.

3. Jutro przeżywać będziemy 101 rocznicę uzyskania przez Polskę niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o naszej Ojczyźnie i tych, którzy uczciwie i rzetelnie dla niej pracują, oraz za tych, którzy dla niej oddali życie. W Święto Niepodległości Msze św. sprawowane będą o 7.30, 11.00 i 18.00. Uroczysta Msza św. za Ojczyznę będzie sprawowana o 11.00. Po niej odbędzie się krótki koncert pieśni patriotycznych i złożenie kwiatów pod tablicą upamiętniającą ofiarę sybiraków.

4. Siostrom Elżbietankom z okazji przypadającego w niedzielę święta patronalnego składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej w realizowaniu zakonnego charyzmatu.

5. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w następną niedzielę o 9.00 prosimy różę MB Częstochowskiej.

6. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w niedzielę 17 XI o 19.00 do kaplicy nad zakrystią.

7. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki parafianom z rodziny Urban – 3 osoby. O posprzątanie bazyliki w piątek od 15.00 prosimy parafian mieszkających w Opolnicy: Mazurkiewicz, Zieliński, Jędryka, Kąkol i Fester.

8. Dobiegły końca tegoroczne prace przy ambonie i ołtarzu głównym. Zostały też złożone kolejne wnioski na kontynuowanie rozpoczętych prac i na nowe prace konserwatorskie w naszej bazylice. Tylko w mijającym roku na ołtarz wydano 280 tys. zł. a na ambonę 67 tys. zł. Łącznie od 2015 roku na restaurację ambony wydaliśmy 333 tys. zł. a na ołtarz od 2016 roku wydaliśmy 608 tys. zł. Te remonty mogliśmy przeprowadzić dzięki dotacją z naszej gminy, Urzędu Marszałkowskiego i Wojewódzkiego naszego województwa raz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Oraz prywatnym sponsorom. Wszystkim serdecznie dziękujemy!

9. Bogu miłosiernemu polecamy naszą parafiankę śp. Henrykę Gądek l 85, która odeszła z tego świata zaopatrzona sakramentem chorych w minionym tygodniu. „Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…”