O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
I niedziela Adwentu
1 XII 2019

1. W nadchodzącym tygodniu przeżywamy wsp. św. Franciszka Ksawerego we wtorek, św. Barbary w środę, św. Mikołaja w piątek, św. Ambrożego w sobotę a przyszły tydzień rozpoczniemy uroczystością Niepokalanego Poczęcia NMP, która przypada w niedzielę.

2. Dzisiaj zbierane są ofiary do puszek przez parafialną Caritas, która przeznaczy je na paczki dla dzieci. Serdeczne Bóg zapłać! Od przyszłej niedzieli nasza Caritas zbierać będzie słodycze na paczki dla osób ubogich i chorych. Słodycze będzie można składać do specjalnych koszyków wyłożonych w bazylice.

3. Zapraszamy na roraty, które będą w bazylice odprawiane w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o 18.00. Na ich zakończenie odbędzie się losowanie 3 rodzin, które w danym dniu dostąpią zaszczytu prowadzenia nowenny do Dzieciątka Jezus. Zapraszamy na roraty rodziców wraz z dziećmi, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Św. oraz młodzież.

4. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii św. zostaną zawierzone opiece NMP i na pamiątkę tego zawierzenia otrzymają one poświęcony Jej medalik. Odbędzie się to w niedzielę podczas Mszy św. o 9.30.

5. Z przedświąteczną wizytą do chorych udamy się w piątek 20 grudnia.

6. Spowiedź w pierwszy piątek miesiąca od 7.00 i 17.30. Zapraszamy też na nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca wypada ono 7 grudnia o 17.15.

7. Przyszła niedziela w Kościele katolickim w Polsce obchodzona jest w szczególnej łączności z naszymi braćmi i siostrami katolikami na Wschodzie. Będziemy w niedzielę modlić się za nich i będzie można wesprzeć ich materialne przez złożenie ofiar do puszek.

8. Opłatki i świece na wigilijny stół można nabywać w zakrystii i sklepiku przy furcie.

9. Modlitwę różańcową w intencji parafii w niedzielę o 9.00 poprowadzi róża św. Teresy od Dzieciątka Jezus. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę po Mszy św. o 9.30.

10. W przyszłą niedzielę odbędzie się kiermasz misyjny w klasztorze redemptorystów od 8.15 do 12.30. Szczegóły dotyczące kiermaszu podamy w niedzielę.

11. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy w niedzielę o 17.00 na comiesięczną adorację NS.

12. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki parafianom z rodzin: Wierusiński, Sobieraj, Majdak, Margasiński i Sidor. O posprzątanie bazyliki w piątek prosimy mieszkańców Opolnicy i ul. Kwiatowej z Barda: Kita, Krupa, Kuryloński, Jakubas i Żołnierz.

13. Centrum Kultury i Promocji w Bardzie zaprasza na spotkanie ze św. Mikołajem na PL. Wolności w piątek 6 grudnia o 15.00.

14. Dobremu Bogu polecamy naszego parafianina śp. Jana Schumachera l 86, który odszedł do Boga zaopatrzony św. sakramentami w minionym tygodniu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E
Uroczystość JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA
24 XI 2019

1. Dziś po Mszach św. zbierana jest ofiara do puszek, na Wyższe Seminarium Duchowe redemptorystów. Za to wsparcie serdeczne: „Bóg zapłać…”

2. W tym tygodniu przypada święto: św. Andrzeja Apostoła w sobotę, zaś w przyszłą niedzielę rozpoczyna się kolejny w naszym życiu Adwent oraz początek nowego roku liturgicznego, który przeżywać będziemy pod hasłem: „Wielka Tajemnica Wiary”.

3. W sobotę swoje imieniny przeżywa o. Andrzej Zając, p. organista Andrzej Kardaś. Z okazji imienin życzymy obu solenizantom Bożego błogosławieństwa. Msza św. w intencji o. Andrzeja zostanie odprawiona w piątek 29 XI o 18.00 a w intencji p. Andrzeja w sobotę 30 XI o 18.00.

4. RORATY będą odprawiane w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o 18.00. W tym roku pierwsza tak Msza św. zostanie odprawiona w poniedziałek 2 XII. Prosimy by na roratach nie zabrakło młodzieży przygotowującą się do bierzmowania oraz dzieci zwłaszcza tych, które przygotowują się do pierwszej Komunii Św. Na zakończenie każdych rorat będą losowane rodziny z naszej parafii, które w imieniu nas wszystkich będą prowadzić nowennę do Dzieciątka Jezus. W celu przeprowadzenia losowania prosimy, aby na Mszę św. o 9.30 w przyszłą niedzielę, dzieci przyniosły karteczki ze swoim imieniem i nazwiskiem.

5. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę prosimy różę św. Anny.

6. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę 1 XII po Mszy św. o 930.

7. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki parafianom z rodzin: Paździor i Podkówka – 2 osoby. O posprzątanie bazyliki w piątek od 15.00 prosimy parafian mieszkających w Opolnicy: Wierusiński, Sobieraj, Majdak, Margasiński i Sidor.

8. Serdecznie gratulujemy uczniom naszej szkoły i naszym parafianom za reprezentowanie naszej szkoły i parafii w diecezjalnym konkursie „Plejada Świętych -wielkie imieniny”. W kategorii wiekowej klas I – IV wyróżnienie zdobył Filip Janiga. W kategorii wiekowej klas V – VIII trzecie miejsce zajęła Jagoda Stankowska a drugie miejsce Martyna Janiga. Gratulujemy uczestnikom i zdobywcą nagród. Naszej szkole i s. Małgorzacie oraz rodzicom dzieci!

9. W zakrystii są do nabycia świece Caritas oraz poświęcone opłatki na wigilijny stół.

10. W przyszłą niedzielę odbędzie się zbiórka do puszek na rzecz organizowanego „Mikołaja” dla potrzebujących dzieci. Serdeczne Bóg zapłać za tę pomoc!

11. Bożemu miłosierdziu polećmy naszych bliskich zmarłych. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”