Diecezja Świdnicka, Metropolia Wrocławska
Rzymskokatolicka Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia duszpasterskie

 

 

O g ł o s z e n i a    d u s z p a s t e r s k i e 

XI Niedziela zwykła

 17 VI 2018

 1. W nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy: wsp. św. Romualda pustelnika we wtorek, św. Alojzego Gonzagi w środę, NMP Przyczyny Naszej Radościodpust na Górze Iglicznej w czwartek, św. Tomasza More i św. Jana Fishera męcz. w piątek i uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela w przyszłą niedzielę.

 2. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę o 900 prosimy Różę Różańcową pod wezwaniem św. Matki Bożej Bardzkiej.

 3. Kończy się rok szkolny i katechetyczny. Dziękujemy serdecznie wszystkim pracownikom oświaty za trud, który włożyli w minionym roku w wychowanie i wykształcenie dzieci i młodzieży. W minionym tygodniu Mszą św. zakończyliśmy rok szkolny w Zespole Szkolno-Przedszkolny w Bardzie. Msze św. na zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum w Przyłęku odbędzie się w piątek o 900 w kościele św. Anny w Przyłęku a w DPS Zamek również w piątek o 1600.

 4. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki parafianom: Lipiński – 2 osoby. O posprzątanie bazyliki w piątek od 1500 prosimy parafian mieszkających w bloku nr 15 przy ul. Polnej: Szczygieł, Piojda, Wojnar, Nowicki i Ostapenko.

 5. Módlmy się do miłosiernego Boga za śp. Józefa Zelka l. 69, który zmarł w minionym tygodniu, oraz śp. Eugeniusza Dorodzińskiego l. 90, którego pogrzeb odbędzie się w kościele św. Anny w Przyłęku we wtorek o 12.00. Polecajmy też naszych bliskich i krewnych zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

O g ł o s z e n i a    d u s z p a s t e r s k i e 

X Niedziela zwykła

10 VI 2019

 1. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w ciągu oktawy Bożego Ciała uczestniczyli w codziennych procesjach eucharystycznych. Szczególnie zaś osobom niosącym: feretrony, baldachim, sypiącym kwiaty oraz służbie liturgicznej ołtarza, braciom postulantom oraz osobom sprzątającym.

 2. W nadchodzącym tygodni przeżywać będziemy: wsp. św. Barnaby, Apostoła w poniedziałek, zamordowanych w obozie Gross-Rosen: bł. Władysława Błądzińskiego, prezb. i Towarzyszy we wtorek, św. Antoniego z Padwy w środę, bł. Michała Kozala, bpa i męcz. w czwartek.

 3. Zapraszamy na Nieustanną Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę o 1730.

 4. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę o 900 prosimy różę różańcową pw. Matki Bożej Częstochowskiej.

 5. O posprzątanie bazyliki w najbliższy piątek od 1500 prosimy parafian mieszkających w bloku 13 przy ul. Polnej: Tomaszewicz, Lipiński, Żyliński, Waraczewski Rubasz.

 6. W minionym tygodniu odeszli do Boga: śp. Kazimierz Zymuła CSsR, l. 87, 67 lat przeżył jako redemptorysta i 60 jako kapłan. W Bardzie przygotował nagłośnienie i oświetlenia wzgórza różańcowego w czasie koronacji figury MB Bardzkiej w 1966 r. Zbudował też bardzką ruchomą szopkę i 11 innych. Był misjonarzem w Brazylii, Boliwii, Kazachstanie i Ukrainie; śp. o. Władysław Zdunek CSsR, l. 82, 62 lata przeżył jako redemptorysta i 57 jako kapłan. Był on misjonarzem w Danii; oraz śp. Piotr Więcław l. 64. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…