Kursy przedmałżeńskie 2020

Kursy przedmałżeńskie (katechezy przedmałżeńskie) w ramach bezpośredniego przygotowania do małżeństwa odbywają się przy bazylice w Bardzie w następujące dni roku 2020:

2, 3, 4 i 11 października.

Szanowni Państwo,
informujemy, że zaplanowany w dniach od 2 do 4 października br. kurs odbędzie się w planowanym terminie.
Ze względu na obostrzenia związane z epidemią, nastąpiły pewne zmiany i pojawiły się pewne wymagania.

Wymagania:

Uczestników kursu będą obowiązywały maseczki lub przyłbice zakrywające usta i nos, podczas przemieszczania się w obiektach, w których odbędą się zajęcia.
Przy każdorazowym wejściu do budynku należy zdezynfekować ręce.
Osoby, które będą miały podwyższoną temperaturę nie będą mogły wziąć udziału w kursie.
Uczestnicy proszeni są o zabranie ze sobą czegoś do zjedzenia i picia.

Zmiany

W dniu 11 października odbędzie się dzień skupienia, który nie jest obowiązkowy i można go przeżyć w innej parafii.
Ze względów epidemiologicznych nie będą serwowane posiłki ani napoje, o nie mają zadbać sami uczestnicy kursu.
W związku z tym ofiary za udział w kursie zostały zmniejszone do 100 zł od osoby. Ofiary te można złożyć w sklepiku w klasztorze redemptorystów przy bazylice w Bardzie, w dniu rozpoczęcia kursu.

Ramowy program i miejsce zajęć

Piątek 2 października 2020 roku – bazylika w Bardzie

16.00 – rozpoczęcie kursu
17.30 – modlitwa różańcowa
18.00 – Msza św. i możliwość spowiedzi św.
20.00 – zakończenie zajęć w piątek

Sobota 3 października 2020 roku – klasztor ss. marianek (Jutrzenka) ul. 1 Maja 12 Bardo

9.00 – 13.00 konferencje
13.00 – 14.00 przerwa obiadowa
14.00 – 18.00 konferencje i o 15.00 – Koronka do Bożego miłosierdzia

Niedziela 4 października 2020 roku – klasztor ss. marianek i bazylika w Bardzie

9.00 – 10.30 konferencje – klasztor ss. marianek
11.00 – 12.00 Msza św. w bazylice
12.15 – 13.30 konferencja i zakończenie kursu w bazylice

Serdecznie zapraszamy!

Podstawowe informacje o kursach przedmałżeńskich (katechezach przedślubnych)

prowadzonych przez Specjalistyczną Poradnię Rodzinną w Bardzie.

Zgodnie z wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski zmieniliśmy zasady kursu przedmałżeńskiego organizowanego w Bardzie Śl. Kursy przedmałżeńskie organizowane od 2019 r. będą odbywały się w następujących ramach czasowych: zasadniczy czas kursu: piątek od 16:00 do 19:30, sobota od 9:00 do 19:30, niedziela od 9:00 do 13:30 oraz druga część kursu w następną niedzielę (bezpośrednia po zasadniczym czasie kursu) o 11:00 Msza św. w bazylice i konferencja w bazylice lub w kaplicy w klasztorze redemptorystów do około 13:30.

Informujemy, że ramy czasowe tych zajęć mogą ulec zmianie. Uczestnicy, którzy będą brali udział we wspomnianych wyżej zajęciach otrzymają dwa zaświadczenia. Pierwsze o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego i drugie o odbyciu dnia skupienia dla narzeczonych. Wizyty w poradni rodzinnej są obowiązkowymi, indywidualnymi spotkaniami każdej pary. Odbywają się one niezależnie od zajęć prowadzonych w ramach kursu.

Zgłoszenia na Kurs Przedmałżeński w Bardzie prosimy wysyłać przez podany poniżej formularz kontaktowy. Po wysłaniu e-maila, odpowiedź zwrotna ze szczegółowymi informacjami na temat kursu, powinna nadejść w ciągu 48 godzin. Gdyby nie było tej odpowiedzi, prosimy o kontakt telefoniczny na numer tel. 0 74 817-14-21, w godz. od 9:30 do 16:00. Ewentualne pytania prosimy kierować na adres: poradbardo@wp.pl

Wskaż wybraną datę kursu:

Imię i nazwisko narzeczonej:

Miejscowość obecnego zamieszkania narzeczonej:

Obecna parafia narzeczonej:

Imię i nazwisko narzeczonego:

Miejscowość obecnego zamieszkania narzeczonego:

Obecna parafia narzeczonego:

Adres e-mail: