Kursy przedmałżeńskie 2020

Kursy przedmałżeńskie (katechezy przedmałżeńskie) w ramach bezpośredniego przygotowania do małżeństwa odbywają się przy bazylice w Bardzie w następujące dni roku 2020:

5, 6, 7 i 14 czerwca;

Informujemy, że po konsultacji z ks. biskupem i Powiatową Stacją SANEPID w Ząbkowicach Śl. kurs w czerwcu odbędzie się w zaplanowanych dniach tj. od 5 do 7 czerwca br., we wnętrzu bazyliki Nawiedzenia NMP w Bardzie. Z powodu epidemii będą obowiązywały uczestników wymogi reżimu sanitarnego (zachowanie odstępu po między parami do 2 m i noszenie maseczek). Chyba, że te zasady zostaną zmienione przez rząd RP.

Ramowy program kursu (godziny zajęć mogą ulec nieznacznemu przesunięciu)

Piątek 5 czerwca 2020 roku

Od 14.00 do 15.00 – zgłoszenie się w sklepiku na furcie klasztornej w celu weryfikacji danych osobowych;

od 15.00 do 17.45 – konferencje w bazylice;

o 18.00 – Msza św. i możliwość skorzystania ze spowiedzi św., zakończenie zajęć około 19.15.

Sobota 6 czerwca 2020 roku

Od 8.30 do 15.00 konferencje w bazylice.

Niedziela 7 czerwca 2020 roku

Od 11.00 Msza św. w bazylice z możliwością skorzystania ze spowiedzi św.

Od 12.00 do 15.15 konferencje w bazylice i zakończenie kursu z rozdaniem świadectw około 15.30

W ramach kursu nie będą serwowane posiłki, taj jak było to planowane. Prosimy zatem o zaopatrzenie się w kanapki i napoje, które będzie można spożyć podczas przerw w zajęciach na zewnątrz bazyliki.

Dzień skupienia dla narzeczonych

Niedziela 14 czerwca 2020 roku

Od 11.00 Msza św. w bazylice z możliwością skorzystania ze spowiedzi św.;

od 12.00 do 14.00 konferencje i modlitwy w bazylice.

Przepraszamy za wszelkie utrudnienia, które wynikają z ogólnoświatowej sytuacji pandemicznej.

Do zobaczenia w Bardzie!

2, 3, 4 i 11 października.

Podstawowe informacje o kursach przedmałżeńskich (katechezach przedślubnych)

prowadzonych przez Specjalistyczną Poradnię Rodzinną w Bardzie.

Zgodnie z wytycznymi Konferencji Episkopatu Polski zmieniliśmy zasady kursu przedmałżeńskiego organizowanego w Bardzie Śl. Kursy przedmałżeńskie organizowane od 2019 r. będą odbywały się w następujących ramach czasowych: zasadniczy czas kursu: piątek od 16:00 do 19:30, sobota od 9:00 do 19:30, niedziela od 9:00 do 13:30 oraz druga część kursu w następną niedzielę (bezpośrednia po zasadniczym czasie kursu) o 11:00 Msza św. w bazylice i konferencja w bazylice lub w kaplicy w klasztorze redemptorystów do około 13:30.

Informujemy, że ramy czasowe tych zajęć mogą ulec zmianie. Uczestnicy, którzy będą brali udział we wspomnianych wyżej zajęciach otrzymają dwa zaświadczenia. Pierwsze o ukończeniu kursu przedmałżeńskiego i drugie o odbyciu dnia skupienia dla narzeczonych. Wizyty w poradni rodzinnej są obowiązkowymi, indywidualnymi spotkaniami każdej pary. Odbywają się one niezależnie od zajęć prowadzonych w ramach kursu.

Zgłoszenia na Kurs Przedmałżeński w Bardzie prosimy wysyłać przez podany poniżej formularz kontaktowy. Po wysłaniu e-maila, odpowiedź zwrotna ze szczegółowymi informacjami na temat kursu, powinna nadejść w ciągu 48 godzin. Gdyby nie było tej odpowiedzi, prosimy o kontakt telefoniczny na numer tel. 0 74 817-14-21, w godz. od 9:30 do 16:00. Ewentualne pytania prosimy kierować na adres: poradbardo@wp.pl

Wskaż wybraną datę kursu:

Imię i nazwisko narzeczonej:

Miejscowość obecnego zamieszkania narzeczonej:

Obecna parafia narzeczonej:

Imię i nazwisko narzeczonego:

Miejscowość obecnego zamieszkania narzeczonego:

Obecna parafia narzeczonego:

Adres e-mail: