O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
II niedziela zwykła
17 I 2020

1. W tym tygodniu przeżywamy wspomnienie: św. Józefa Sebastiana Pelczara we wtorek, św. Agnieszki a zarazem dzień babci i dziadka w czwartek, św. Wincentego, diakona i męczennika w piątek. W poniedziałek rozpoczyna się również tydzień modlitwy o jedność chrześcijan.

2. Zapraszamy na Nieustanną Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o 17.30. Adoracja w intencji powołań odbędzie się w czwartek o 1730 a nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o 17.30.

3. O modlitwę różańcową w niedzielę o 9.00 prosimy różę Matki Bożej Częstochowskiej.

4. O posprzątanie bazyliki w piątek o 15.00 prosimy parafian mieszkających przy ul. Kościuszki: Kaczmarski, Ptasiński, Duży, Waliłko i Janik.

5. Polećmy miłosierdziu Bożemu zmarłych krewnych, parafian i pielgrzymów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
Niedziela Chrztu Pańskiego
10 I 2020

1. Dzisiaj kończymy liturgiczne obchody Uroczystości Narodzenia Pańskiego. W pięknej tradycji Kościoła w Polsce kolędy podczas nabożeństw są śpiewane do święta Ofiarowania Pańskiego, czyli do dnia 2 lutego.

2. W nadchodzącym tygodniu przeżywamy wsp. św. Hilarego bpa i doktora kościoła w środę, wsp. bł. Piotra Dondersa, holenderskiego redemptorystę i kapłana, który posługiwał pośród ludności trędowatej w Surinamie w Ameryce Południowej w czwartek.

3. Na Nieustanną Nowennę zapraszamy w środy o 17.30.

4. Zapraszamy na nabożeństwo do Bożego Miłosierdzia o 17.30.

5. Na nowennę do św. Gerarda Majelli w intencji matek oczekujących potomstwa, małżeństw nie mogących począć dziecka i dobrej spowiedzi zapraszamy w sobotę po Mszy św. wieczornej.

6. Różaniec za parafię w niedzielę o 9.00 poprowadzi róża MBN Pomocy.

7. O posprzątanie bazyliki w piątek o 15.00 prosimy parafian mieszkających przy ul. Kościuszki: Kuchta, Stryczewska, Nykiel, Wierzbicki i Brzeziński.

8. Dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w tym roku przyjęli wizytę duszpasterską w swoich domach oraz wzięli udział we Mszach św. zorganizowanych z tej racji w bazylice. Dziękujemy za wspólną modlitwę, za przekazane życzenia i ofiary. Niech Bóg nam wszystkim błogosławi!

9. Polećmy dobremu Bogu śp. Romana Dębskiego l. 63. którego pogrzeb odbył się w sobotę oraz śp. o. Jana Nogę CSsR l. 80 w tym w zakonie lat 64 a w kapłaństwie l. 56. Był on długoletnim kapelanem szpitali w Gliwicach w tym Instytutu Onkologii. Módlmy się za bliskich zmarłych oraz zmarłych parafian i bardzkich pielgrzymów: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”