TRANSMISJA NA ŻYWO »

Diecezja Świdnicka, Metropolia Wrocławska
Rzymskokatolicka Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia duszpasterskie

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
28 V 2023

1. Dzisiejsza niedziela kończy okres wielkanocny. Tym samym kończy się również okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej.

2. W rozpoczynającym się tygodniu przypadają: święto NMP Matki Kościoła w poniedziałek, święto Nawiedzenia NMP – odpust parafialny w środę, święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Pasterza w czwartek i wsp. św. męczenników z Ugandy Karola Lwangi i Towarzyszy w sobotę i Uroczystość Najświętszej Trójcy w niedzielę.

3. W poniedziałek 29 maja minie 400 lat od ponownej konsekracji Kaplicy Górskiej po sprofanowaniu jej i ograbieniu przez oddziały wojsk protestanckich w 1622 roku.

4. O modlitwę różańcową za parafię w niedzielę o 9.00 prosimy różę Matki Bożej Częstochowskiej.

5. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota czerwca. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek o 17.30 w intencji powołań, w piątek o 17.30 koronka do Bożego Miłosierdzia i w sobotę na nabożeństwo wynagradzające o 17.15.

6. Chorych odwiedzimy po raz ostatni przed wakacjami w piątek – o proboszcz od 9.00 i w sobotę o. Wojciech również od 9.00.

7. W minionym tygodniu swoje imieniny przeżywała p. Iwona Wieczorek – katechetka. Życzymy jej Bożego błogosławieństwa i opieki NMP Strażniczki Wiary Świętej. Msza św. w jej intencji zostanie odprawiona w środę o 18.00.

8. W sobotę 3 czerwca imieniny obchodzi o. Leszek Zabdyr. Dostojnemu solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki NMP Strażniczki Wiary Świętej. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w piątek 2 czerwca o 18.00.

9. W sobotę w sanktuarium w Tuchowie otrzymało święcenia kapłańskie czterech redemptorystów: o. Robert Borzyszkowski, o. Piotr Czechowicz, o. Dominik Król i o. Almar Suchan. Drogę do kapłaństwa rozpoczynali oni w Bardzie. Mszę św. prymicyjną odprawią oni w naszej bazylice we wtorek 6 czerwca o 18.00.

10. Zostały zakupione dwa dywany i chodniki do prezbiterium naszej bazyliki. Sfinansowane one zostały z ofiar, które były składane przez rodziców dzieci pierwszokomunijnych w latach 2017-2023. Koszt zakupu to 4960 zł. Dziękujemy bardzo.

11. W przyszłą niedziele po Mszach św. o 9.30 i 11.00. Odbędzie się akcja Pola Nadziei wspierania Domowego Hospicjum Dziecięcego na Dolnym Śląsku. W ramach tej akcji można zakupić u wolontariuszy tego hospicjum smaczne ciasteczka. Dziękujemy za wsparcie tej inicjatywy!

12. Polecajmy dobremu Bogu naszych zmarłych: krewnych, parafian i pielgrzymów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
15 V 2023

1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy: wsp. Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych w środę, św. Filipa Nereusza w piątek i Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w przyszłą niedzielę.

2. Z racji białego tygodnia zapraszamy dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców na nabożeństwa majowe o 17.30 i na Mszę św. o 18.00.

3. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w niedzielę o 9.00 prosimy różę Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Dziękuję pani Iwonie Wieczorek – naszej katechetce oraz o. Wojciechowi Wilgowiczowi za przygotowanie dzieci oraz samej uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w naszej parafii. Dziękujemy również siostrze zakrystiance, pani organistce a szczególnie rodzicom, za przygotowanie dzieci oraz naszej bazyliki. Za włożoną pracę w posprzątanie bazyliki oraz jej ozdobienie.

5. O posprzątanie bazyliki prosimy młodzież, która w najbliższą niedzielę podczas Mszy św. o 11.00 przyjmie sakrament bierzmowania. Spowiedź dla bierzmowanych odbędzie się w sobotę o 16.00.

6. Bożemu Miłosierdziu polećmy zmarłych parafian, którzy odeszli z tego świata przyjąwszy sakramenty święte: śp. Henryka Porębskiego l. 65, śp. Elżbietę Głogowską l. 79, której pogrzeb odbędzie się we wtorek o 15.00 oraz śp. Kazimierę Jakubik l. 84, której pogrzeb odbędzie się w piątek o 15.00. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…