O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
druga niedziela Adwentu
4 XII 2022

1. W dniu dzisiejszym w całej naszej ojczyźnie zbierane są ofiary na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Za to wsparcie składamy serdeczne Bóg zapłać!

2. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy: wsp. św. Mikołaja bpa we wtorek, wsp. św. Ambrożego w środę, urocz. Niepokalanego Poczęcia NMP w czwartek i NMP Loretańskiej w sobotę.

3. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, w czwartek, Msze św. będą sprawowane o 7.00, 12.00 (w godzinie łaski dla świata) i 18.00. Zapraszamy dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Św. i ich rodziców na Mszę św. o 18.00, podczas której zostaną one zawierzone opiece Matki Bożej oraz otrzymają poświęcone medaliki.

4. Poświęcone opłatki wigilijne oraz świece na stół wigilijny można nabywać w zakrystii.

5. O modlitwę różańcową w niedzielę o 9.00 prosimy różę MB Nieustającej Pomocy.

6. Informujemy, że w miniony czwartek przekazaliśmy z naszej parafii dary na Ukrainę – 11 palet rzeczy materialnych oraz 1500 zł, które zostały przekazane naszej parafii od darczyńców. Dziękujemy serdecznie za tę pomoc. Również dziękujemy za pomoc: strażakom z OSP w Bardzie, Państwu Węgrzyn, właścicielom oraz pracownikom firmy PLANETA w Bardzie oraz Panu Michałowi Bystroniowi, dyrektorowi oraz pracownikom fabryki BAUD Industries z Ząbkowic Śląskich, którzy dołożyli 5 dodatkowych palet z darami z Francji, za pomoc w sortowaniu, zapakowaniu i nieodpłatnym dostarczeniu tych darów do klasztoru w Tuchowie. Tam bowiem gromadzimy dary ze wszystkich parafii redemptorystowskich w Polsce, które następnie są TIR-ami przewożone do klasztorów redemptorystów i redemptorystek we Lwowie. A ukraińscy redemptoryści dystrybuują je potrzebującym. Bóg zapłać za dobroć Waszego serca!

7. Dziękujemy za posprzątaniu bazyliki parafianom z rodzin: Podkówka – 4 osoby i Piechocki – 2 osoby. O posprzątanie bazyliki w najbliższy piątek od 15.00 prosimy parafian mieszkających w Opolnicy: Sobieraj, Wierusiński, Margasiński, Sidor i Seweryniak.

8. W przyszłą niedzielę, nasza parafialna Caritas będzie zbierała ofiary do puszek, w celu przygotowania darów świątecznych dla seniorów i ubogich z naszej parafii. Bóg zapłać za to kolejne wsparcie dla potrzebujących.

9. Informujemy, że wizyta kolędowa (kolęda) odbędzie się tradycyjnie w okresie po Nowym Roku. Grafik podamy w Święta Bożego Narodzenia.

10. Dobremu Bogu polećmy zmarłych naszych parafian: śp. Zofię Skowron l. 87 oraz śp. Pawła Sławińskiego, l 59. Módlmy się za naszych bliskich zmarłych „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
pierwsza niedziela Adwentu
27 XII 2022

1. W Rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu przypada urocz. św. Andrzeja Apostoła w środę.

2. Imieniny w środę przeżywają Andrzejowie, pośród nich o. Andrzej Zając – misjonarz ludowy z naszej bardzkiej wspólnoty redemptorystów. Solenizantowi składamy najserdeczniejsze życzenia z podziękowaniem za zaangażowanie na rzecz naszej wspólnoty parafialnej. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w środę o 18.00.

3. Msze św. zwane RORATAMI były celebrowane już w starożytności chrześcijańskiej. W naszej bazylice będą one odprawiane w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o 18.00. Na ich zakończenie odbędzie się losowanie rodziny, która poprowadzą w swoich domach nowennę do Dzieciątka Jezus. Prosimy o przyniesienie lampionów.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W związku z tym zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek i piątek o 17.30. W sobotę zaś na nabożeństwo wynagradzające pierwszej soboty o 17.15. Spowiedź w pierwszy piątek od 7.00 i od 17.30. Do chorych udamy się bezpośrednio przed świętami tj. w piątek 23 XII br. jak zawsze od 9.00.

5. W Polsce w przyszłą niedzielę będziemy modlić się w intencji Kościoła na Wschodzie. Odbędzie się również zbiórka ofiar do puszek przeznaczonych na potrzeby tegoż Kościoła.

6. O posprzątanie bazyliki w piątek od 15.00 prosimy parafian mieszkających w Opolnicy – Zamku i ul. Polnej: Leśków, Paździor, Zieliński, Podkówka i Piechocki.

7. Poświęcone opłatki wigilijne na wigilijny stół można nabywać w zakrystii za dobrowolną ofiarę.

8. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę prosimy Różę pod wezwaniem św. Marii Magdaleny.

9. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o. 9.00.

10. Miłosierdziu Bożemu polećmy dusze: śp. o. Stanisława Kukułkę, l. 76, który w zakonie przeżył 58 lat, a w kapłaństwie lat 49, odszedł do Boga w Toruniu. Polecajmy Bogu również naszą śp. Władysławę Kapłon, 87 l. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…