O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
III niedziela zwykła
Niedziela Słowa Bożego
23. I. 2022.

1. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu będziemy przeżywać: wsp. św. Franciszka Salezego, bpa i doktora Kościoła w poniedziałek, święto Nawrócenie św. Pawła Apostoła we wtorek, świętych biskupów Tymoteusza i Tytusa w środę, bł. Jerzego Matulewicza w czwartek, św. Tomasza z Akwinu, doktora Kościoła w piątek.

2. Z ustanowienia papieża Franciszka, III niedziela zwykła obchodzona jest w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Inicjatywa ta ma sprawić, aby w Ludzie Bożym wzrosła religijna i bliska znajomość Pisma Świętego. „Kościół otrzymał wielki dar, jakim jest Słowo Boże zapisane w księgach Starego i Nowego Testamentu. Za ten dar Słowa objawiającego prawdę o Bogu i o człowieku, o świecie, jego celu i sensie, winniśmy wznosić dziękczynienie i uwielbienie Temu, który do nas mówi, czyli Panu Bogu”. To dziękczynienie będzie najlepsze, gdy będziemy starać się to Słowo poznać i zrozumieć.

3. Przeżywamy tydzień modlitwy o jedność chrześcijan, który zakończy się we wtorek, czyli w święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła.

4. Na Nieustanną Nowennę z procesją z obrazem Matki Bożej Nieustającej Pomocy zapraszamy tradycyjnie w środę o 17.30. Zapraszamy również na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w piątek o 17.30.

5. O modlitwę różańcową za parafię w niedzielę o 9.00 prosimy różę św. Anny.

6. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki parafianom z rodzin: Krasnodębska i Jaworowicz. O posprzątanie bazyliki w piątek od 15.00 prosimy parafian mieszkających w bloku nr 15 przy ul. Polnej: Pietras, Juszczak, Turzyk, Stasiowska i Urwalska.

7. W ramach tygodnia modlitwy o jedność chrześcijan gościmy w naszej wspólnocie parafialnej pana Dariusza Pacana, który jest ewangelikiem zielonoświątkowcem, związanym z organizacją „Open Doors” monitorującą prześladowanie chrześcijan na świecie i niosącą im pomoc. Dzisiaj podzieli się z nami swym doświadczeniem w zakresie pomocy naszym siostrom i braciom wierzącym w Chrystusa, którzy są prześladowani.

8. Módlmy się za naszych bliskich zmarłych. Polecajmy szczególnie tych, którzy przyczyniali się do budowania jedności chrześcijan i pomocy prześladowanym chrześcijanom. Wieczny odpoczynek racz i dać Panie…

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
II niedziela zwykła
16 I 2022

1. W rozpoczynającym się tygodniu przeżywać będziemy: wsp. św. Antoniego + 356 r., opata, protoplastę życia zakonnego z Egiptu, w poniedziałek, św. Józefa Sebastiana Pelczara + 1924 r., bpa w środę, św. Agnieszki + na przełomie III i VI w. męczennicy z Rzymu, a zarazem dzień babci w piątek i dzień dziadka w sobotę.

2. W Kościele Katolickim będzie trwał tydzień modlitwy o jedność chrześcijan w dniach od 18 do 25 stycznia. Będziemy wtedy szczególne prosić Boga, żeby wypełniła się prośba Chrystusa Pana o jedność Jego uczniów „aby stanowili jedno” (J 17, 22).

3. O modlitwę różańcowej w przyszłą niedzielę o 9.00 prosimy Różę Różańcową pod wezwaniem Matki Bożej Bardzkiej.

4. O posprzątanie bazyliki w piątek od 15.00 prosimy parafian mieszkających w bloku nr 15 przy ul. Polnej: Dorodziński, Krasnodębska, Sikora-Kosewicz, Jaworowicz i Knott.

5. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Serdecznie dziękujemy za okazaną życzliwość, za wspólną modlitwę i za złożenie ofiar na potrzebny naszej wspólnoty.

6. Dziś zbieramy ofiary do puszek na pokrycie kosztów prądu do podgrzewania ławek. Serdeczne Bóg zapłać za ofiarność i zrozumienie.

7. Miłosiernemu Bogu polećmy byłego parafianina śp. Mariana Waraczewskiego l. 91, którego pogrzeb odbędzie się we wtorek o 14.00. Módlmy się również za śp. ks. Antoniego Kopacza l. 72, w tym w kapłaństwie l. 48, był on proboszczem parafii Wniebowzięcia NMP w Polanicy Zdroju przez 30 lat. Szczegóły dotyczące uroczystości pogrzebowych ks. Antoniego umieszone zostały na klepsydrze w gablocie ogłoszeniowej. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”