O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
XXVI Niedziela Zwykła
27 IX 2020

1. W nadchodzącym tygodniu przypada: 316 rocznica konsekracji naszego kościoła (1704) w poniedziałek, święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała we wtorek, św. Hieronima w środę, św. Teresy od Dzieciątka Jezus w czwartek, św. Aniołów Stróżów w piątek, św. Franciszka z Asyżu w niedzielę.

2. Na nowennę do św. Joanny Beretty Molla w intencji dzieci i młodzieży oraz małżeństw zapraszamy w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

3. Od czwartku rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy dzieci i młodzież w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o 16.45, zaś dorosłych codziennie o 17.30.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zapraszamy do skorzystania z sakramentu pojednania w pierwszy piątek od 7.00 i od 17.30. Z wizytą do chorych udamy się w piątek od 9.00 – o. proboszcz a w sobotę od 9.00 o. Tomasz. Prosimy o zgłoszenie wizyty w zakrystii.

5. Rodziców dzieci, które mają przyjąć Pierwszą Komunię Świętą w niedzielę 23 maja 21 r. zapraszamy na spotkanie w czwartek po Mszy św. wieczornej w bazylice.

6. Panów, którzy uczestniczyli już w spotkaniach grupy mężczyzn i innych chętnych zapraszamy na spotkanie tej grupy w piątek po Mszy św. wieczornej.

7. W pierwszą sobotę października zapraszamy na nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca i zarazem nabożeństwo różańcowe o 17.15.

8. Dziesiąta Diecezjalne Pielgrzymka Róż Różańcowych do sanktuarium w Bardzie odbędzie się w najbliższą sobotę. Mszy św. o 10.00 przewodniczyć będzie Biskup Świdnicki Marek Mendyk. Następnie pielgrzymi udadzą się na dróżki różańcowe. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

9. Tradycyjną, coroczną modlitwę różańcową na dróżkach przenosimy w tym roku na drugą niedzielę października, czyli na 11 października. Wtedy też zgromadzimy się o 14.00 przy pierwszej kapliczce św. Alfonsa. Na to nabożeństwo szczególnie zapraszamy dzieci, które w przyszłym roku przyjmą Pierwszą Komunię Świętą. Otrzymają one poświęcone różańce. Zapraszamy również młodzież, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

10. O modlitwę różańcową w intencji naszej parafii w niedzielę o 9.00 prosimy różę Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Zmiana tajemnic w niedzielę po Mszy św. o 9.30.

11. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki rodzicom dzieci pierwszokomunijnych. O posprzątanie bazyliki w piątek od 15.00 prosimy parafian mieszkających przy ul. Głównej: Kapłan, Jurczak, Drubkowski, Krawiec i Błachut.

12. Przy wyjściu z bazyliki można złożyć swój podpis pod obywatelskim projektem ustawy „Stop LGBT”. Ustawa ta zmierza do powstrzymania tzw. ‘marszów równości” podczas których dochodzi do profanacji świętych symboli chrześcijańskich.

13. Módlmy się za zmarłych parafian, pielgrzymów i krewnych. Módlmy się szczególnie za zmarłych w minionym tygodniu duchownych: śp. o. Zdzisława Szymczychę l 58, – sercanina białego z Polanicy Zdroju, śp. ks. dra Leona Czaję l. 85 i śp. ks. prof. Jana Krucinę l. 92 z Wrocławia. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”.

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
XXV niedziela zwykła
20 IX 2020

1. W tygodniu przypadają: święto św. Mateusza Apostoła w poniedziałek, wspo. św. o. Pio z Pietrelciny w środę, wsp. bł. Kaspra Stanggassingera CSsR w sobotę. Bł. Kasper pochodził z Bawarii. Jako redemptorysta pragnął wyjechać na misje do Brazylii. Został jednak wychowawcą młodzieży. Jej właśnie poświęcił 4 lata swego kapłaństwa ucząc swego życiowego programu: „Ja mogę, muszę i chcę zostać świętym”. Zmarł on w wieku 28 lat.

2. W Tym tygodniu swoje imienny przezywają o. Tomasz Mikołajczyk CSsR – katecheta we wtorek i pan Mateusz Czajka, który posługuje w bazylice w okresie wakacji. Msza św. za o. Tomasza zostanie odprawiona w niedzielę 27 września o 9.30. Natomiast Msza św. w intencji pana Mateusza zostanie odprawiona w poniedziałek o 18.00. Życzymy obu solenizantom obfitości Bożych łask i opieki NMP.

3. Dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców zapraszamy na Mszę św. dzisiaj o 16.00. Natomiast w tygodniu odbędą się dla nich spotkania bezpośrednio przygotowujące do uroczystości Pierwszej Komunii Świętej w poniedziałek, wtorek i środę o 16.30. Nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych i pierwsza spowiedź odbędzie się w sobotę 26 września o 16.00 w bazylice.

4. Msze św. w Kaplicy Górskiej będą sprawowane do niedzieli 11 października br.

5. O modlitwę różańcową w intencji parafii w niedzielę o 9.00 prosimy różę św. Marii Magdaleny.

6. Zwyczajowo o posprzątanie i udekorowanie bazyliki prosimy rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej.

7. W dniach od niedzieli 20 do piątku 25 września zapraszamy mężczyzn na warsztaty online, w ramach ogólnopolskiego, duchowego przygotowania do oblężenia Jasnej Góry, które zaplanowane jest na sobotni wieczór 26 września. Warsztaty w naszej parafii odbywać się będą w podanych wyżej dniach codziennie o 18.30 w salce w klasztorze lub w altanie w ogrodzie. W ich ramach będzie wspólne wysłuchanie konferencji, modlitwa i rozmowy. Mamy nadzieję, że dadzą one początek spotkaniom formacyjnym grupy mężczyzn przy naszej parafii.

8. Módlmy się za naszych zmarłych parafian, którzy odeszli do Boga w minionym tygodniu. Śp. Józefa Ciesek l. 89, której pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o 12.00 oraz śp. Mirosław Tercha l. 67, którego Msza św. pogrzebowa odbędzie się w bazylice w Bardzie w poniedziałek o 15.30 a pochowany zostanie na cmentarzu w Ząbkowicach Śl. Rodzina zmarłego informuje, że będzie podstawiony bus, który dowiezie na cmentarz i z powrotem tych, którzy będą chcieli udać się na cmentarz w Ząbkowicach Śl. Polećmy dobremu Bogu również zmarłych parafian, pielgrzymów i zmarłych z naszych rodzin. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…