O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
VI niedziela Wielkanocy
9 V 2021

1. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu przypadają wspomnienie Matki Bożej Fatimskiej w czwartek, święto św. Macieja Apostoła w piątek i uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w przyszłą niedzielę.

2. Zapraszamy na nabożeństwa majowe w naszej bazylice codziennie o 17.30.

3. O modlitwę różańcową w niedzielę o 9.00 prosimy róże św. Jana Pawła II.

4. Rodziców i dzieci, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Świętej zapraszamy na Msze św. w niedzielę o 16.00 oraz na spotkania we wtorek i czwartek o 16.30.

5. Rodziców i młodzież przygotowująca się do bierzmowania zapraszamy w piątek na nabożeństwo majowe o 17.30 a po nim na Mszę św.

6. W przyszłą niedzielę 16 maja na Mszy św. o 11.00 jubileusz 25-lecia kapłaństwa obchodzić będzie o. Andrzej Zając CSsR, który od dwóch lat posługuje jako misjonarz w naszej wspólnocie parafialnej i sanktuarium. Dostojnego solenizanta polecamy Panu Bogu.

7. Prosimy o posprzątanie bazyliki parafian z rodzin mieszkających przy ul. Polnej: Fabin, Jaremkowski, Wybodeł, Rajczakowski i Pawęzka – Szmyt.

8. Powstała oddolna inicjatywa o zmianę daty Dnia Ojca na dzień 19 marca, czyli liturgiczne wspomnienie św. Józefa. Zwłaszcza, że w innych państwach europejskich Dzień Ojca jest obchodzony właśnie 19 marca. Zachęcamy zatem do podpisania apelu do pani Elżbiety Witek – Marszałek Sejmu Rzeczypospolitej o tę zmianę. Apel ten możemy podpisać przy wyjściu z bazyliki.

9. Miłosierdziu Bożemu polećmy śp. s. Agnieszkę – jadwiżankę z Brzeźnicy, która odeszła z tego świata w wieku 64 lat. Jej pogrzeb odbędzie się we Wrocławiu. Módlmy się również za naszych zmarłych krewnych, parafian i pielgrzymów: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
V niedziela Wielkanocy
2 V 2021

1. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu będziemy przeżywać: urocz. NMP Królowej Polski w poniedziałek, wsp. św. Floriana we wtorek, święto św. Apostołów Filipa i Jakuba w czwartek i urocz. św. Stanisława bpa i męcz. – głównego patrona Polski w sobotę.

2. W uroczystość NMP Królowej Polski Msze św. jak w każdą niedzielę. Również w kaplicy Górskiej Msza św. o 11.00.

3. Msza św. w intencji strażaków i ich rodzin w zwłaszcza za OSP w Bardzie zostanie odprawiona we wtorek we wspomnienie św. Floriana o 18.00. Wszystkim strażakom składam serdeczne podziękowania za ich codzienny trud na rzecz ratowania ludzkiego życia i mienia. Życzymy in Bożego błogosławieństwa.

4. W naszej wspólnocie zakonnej w Bardzie jest trzech ojców Stanisławów, którzy w tym tygodniu przeżywają imieniny: o. Stanisław Mróz, o. Stanisław Ostrowski i o. Stanisław Madeja. Solenizantom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i zarazem dziękujemy za posługę dla parafii i sanktuarium. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona w najbliższą sobotę o 18.00.

5. Tegorocznych maturzystów zapraszamy na Mszę św. w intencji pomyślnego zdania matury, która zostanie oprawiona w poniedziałek o 9.30.

6. Msza św. dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych w niedzielę o 16.00 a spotkania przygotowujące do uroczystości we wtorki i czwartki o 16.30.

7. Rodziców i młodzież przygotowująca się do Sakramentu Bierzmowania, zapraszamy w piątki na nabożeństwo o 17.30 i Msze św.

8. O modlitwę różańcową w intencji parafii w niedzielę o 9.00 prosimy różę św. Tereski od Dzieciątka Jezus.

9. Informujemy, że na pomoc osobom poszkodowanym w pożarze w Bardzie zebraliśmy w ubiegłą niedzielę 5 368, 71 zł. Bóg zapłać!

10. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki parafianom z rodzin: Mrugała i Robel. O posprzątanie bazyliki w piątek o 15.00 prosimy parafian mieszkających przy ul. Fabrycznej i Polnej: Wrochna, Mareńczuk – Golec, Siwik, Ptak i Bartman.

11. Informujemy, że dzięki życzliwości Burmistrza Barda i przy ścisłej współpracy z Urzędem Miasta i Gminy Bardo nasza parafia pozyskała środki finansowe na remont wejścia do bazyliki bardzkiej od strony Pl. Wolności, w ramach Fundusz Mikroprojektów w Euroregionie Glacensis, tj. w ramach współpracy przygranicznej. Kwota kwalifikowanych środków to 37 600 euro, czyli nieco ponad 150 tys. zł. Bóg zapłać za współpracę na rzecz naszego miasta.

12. Polećmy dobremu Bogu śp. Józefę Smagacz, l. 97, która odeszła z tego świata zaopatrzona św. sakramentami, a której pogrzeb odbędzie się we wtorek o 13.00. „Wieczny odpoczynek…”