O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E

V niedziela zwykła
5 II 2023

1. W tygodniu, który dziś rozpoczynamy przypadają: św. Agaty – dzisiaj, św. męczeni. Pawła Miki i Towarzyszy (Japończyków) w poniedziałek, św. Scholastyki w piątek, Najświętszej Maryi Panny z Lourdes – Światowy Dzień Chorego w sobotę.

2. Dzisiaj imieniny swoje przeżywa s. Agata – przełożona ss. marianek. Życzymy dostojnej solenizantce wielu łask Bożych, opieki Matki Bożej i św. Agaty.

3. W związku z Międzynarodowym Dniem Chorego burmistrz naszego miasta wraz z o. proboszczem i parafialną Caritas zapraszają na Mszę św. z udzieleniem sakramentu chorych i specjalnym błogosławieństwem, która odbędzie się w piątek 10 II o 11.00. Gdyby ktoś miał trudności z dotarciem do bazyliki, prosimy o zgłoszenie tego w urzędzie gminy lub w OPS.

4. W piątek 10 lutego 1940 roku, czyli 83 lata temu, rozpoczęła się pierwsza masowa deportacja Polaków na Sybir, przeprowadzona przez rosyjskie NKWD. W głąb Związku Sowieckiego wywieziono około 140 tys. obywateli polskich. Wielu umarło już w drodze, tysiące nie wróciły do kraju. Wśród deportowanych były głównie rodziny polskich wojskowych, urzędników, pracowników służby leśnej i kolei byli oni mieszkańcami przede wszystkim wschodnich obszarów przedwojennej Polski. Msza św. za żyjących Sybiraków i tych, którzy stracili życie w związku z wywózkami zostanie odprawiona w niedzielę 26 II br. o 11.00.

5. O poprowadzenie modlitwy w intencji naszej parafii w najbliższą niedzielę o 9.00 prosimy Różę Różańcową pod wezwaniem Matki Bożej Bardzkiej.

6. Dziękujemy za rozebranie bożonarodzeniowych dekoracji i posprzątanie bazyliki: s. Ancilli, Elżbiecie Skrobanek, Annie Seweryniak, Zdzisławie Międzybrodzkiej, Tadeuszowi Sobierajowi, p. Jarosławowi, Piotrowi Szydło i Mateuszowi Gejsonowi.

7. Tak jak zapowiadaliśmy wcześniej, dzisiaj zbierane są ofiary w celu przygotowania dnia chorego w naszej parafii. Dziękujemy za to wsparcie naszych chorych i seniorów. Bóg zapłać!

8. Módlmy się za zmarłych, zwłaszcza tych którzy stracili życie podczas przymusowej wywózki naszych rodaków na Sybir. Polećmy też Bogu naszych bliskich zmarłych, przyjaciół, parafian i pielgrzymów bardzkich. Wieczny odpoczynek…

O G Ł O S Z E N I A D U S Z P A S T E R S K I E
IV niedziela zwykła
29 I 2023

1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy: święto Ofiarowania Pańskiego w czwartek. Msze św. sprawowane będą o 7.00 i 9.30 i 18.00. W tym dniu zbierana będzie ofiara na potrzeby zakonów kontemplacyjnych naszej diecezji. Po Mszach św. zostaną poświęcone gromnice. Wspomnienie św. Błażeja, bp i męczennika w piątek, po Mszach św. odbędzie się modlitwa i specjalne błogosławieństwo o zdrowie naszych gardeł, św. Agaty dziewicy i męczennicy w niedzielę.

2. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodziców i krewnych zapraszamy w Święto Objawienia Pańskiego w czwartek 2 lutego na Mszę św. o 18.00 – otrzymają one wtedy książeczki do nabożeństwa.

3. Zapraszamy do bazyliki na Adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.30, na koronkę do Bożego Miłosierdzia w piątek o 17.30 i na nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca w sobotę o 17.15.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Do chorych udamy się: o. proboszcz w piątek od 9.00 o. Wojciech w sobotę od 900. W pierwszy piątek spowiedź od 7.00 i 17.30.

5. O modlitwę w intencji parafii w niedzielę o 9.00 prosimy różę Matki Bożej Częstochowskiej. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę po Mszy św. o 9.30.

6. W najbliższą niedzielę nasza Caritas parafialna będzie zbierać ofiary na rzecz dnia chorego, który odbędzie się w lutym w naszej parafii.

7. Módlmy się za zmarłych naszych parafian, krewnych, przyjaciół i dobrodziejów. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”