TRANSMISJA NA ŻYWO »

Diecezja Świdnicka, Metropolia Wrocławska
Rzymskokatolicka Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia duszpasterskie

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
31 V 2020

1. Od dzisiaj nie obowiązują już żadne limity odnoszące się do ilości uczestników nabożeństw w kościołach. Natomiast należy zachować zasadę odległości 2 metrów od siebie, nie dotyczy członków jednej rodziny, którzy razem są na Mszy św. Utrzymany pozostaje w mocy nakaz noszenia maseczek w kościele.

2. Ks. bp ordynariusz Marek Mendyk zniósł od 1 czerwca br. dyspensę obowiązującą od początku epidemii, a odnoszącą się do obowiązku uczestnictwa w niedzielnych Mszach św. oraz Mszach św. podczas uroczystości obowiązkowych. Oznacza to, że od poniedziałku wracamy do normalnego trybu uczestnictwa w Mszach św. w niedzielę i święta.

3. Dzisiejsza niedziela kończy okres wielkanocny. Tym samym kończy się okres wielkanocnej spowiedzi i Komunii Świętej.

4. W nadchodzącym tygodniu przypada: święto NMP Matki Kościoła w poniedziałek, św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy w środę, święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana w czwartek, św. Bonifacego, bpa i męcz. w piątek, uroczystość Najświętszej Trójcy w niedzielę i Uroczystość Bożego Ciała w czwartek za tydzień, czyli 11 czerwca. To, w jaki sposób będziemy przeżywać uroczystość Bożego Ciała podamy w przyszłym tygodniu.

5. W środę przypadają imieniny o. Leszka Zabdyra. Dostojnemu solenizantowi, życzymy zdrowia i Bożych łask, oraz opieki NMP. Msza św. w jego intencji zostanie odprawiona w środę o 18.00.

6. W pierwszy czwartek miesiąca zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w intencji powołań o 17.30. Po niej Mszy św. przewodniczyć będzie neoprezbiter o. Paweł Orzeł – redemptorysta, który swój postulat przeżywał w Bardzie. Po Mszy św. o. Paweł udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.

7. Spowiedź pierwszopiątkowa od 7.00 i od 17.30. Do chorych udamy się w pierwszy piątek miesiąca od 9.00. Jednak ze względu na epidemię, prosimy o zgłoszenie w zakrystii lub w klasztorze osób, które wyrażają wolę przyjęcia sakramentów świętych. Proszę uczynić to do czwartku 3 czerwca.

8. Zapraszamy na nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca. W związku z tym, że mamy teraz codziennie nabożeństwo różańcowe o 20.30 w bazylice, również to nabożeństwo odbędzie się w sobotę 6 czerwca o 20.30. Można przyjść do bazyliki lub łączyć się z nami przez stronę internetową naszej parafii: parafia-bardo.pl.

9. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w niedzielę o 9.00 prosimy różę Matki Bożej Królowej Polski. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę po Mszy św. o 9.30.

10. Na prośbę rodziców dzieci, które ostatnie trzy lata przygotowywały się do sakramentu bierzmowania, po uzgodnieniu z ks. biskupem odbędzie się ono w naszej parafii w czwartek 18 czerwca br. podczas Mszy św. o 18.00. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzieli ks. bp Ignacy Dec bp senior naszej diecezji.

11. Dobremu Bogu polećmy naszych zmarłych. Wieczny odpoczynek …

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
24 V 2020

1. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu przypadają wsp. św. Filipa Nereusza we wtorek, św. Urszuli Ledóchowskiej w piątek i Uroczystość Zesłania Ducha Świętego w niedzielę.

2. W przyszłą niedzielę tj. 31 maja przypada również odpust parafialny z racji święta tytularnego naszego kościoła i parafii, czyli Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W tym roku pierwszeństwo ma Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nie mniej jednak pamiętajmy, że ten dzień w kalendarzu jest dedykowany szczególnie naszej wspólnocie parafialnej.

3. Jak już informowaliśmy jako redemptoryści w przyszłą niedzielę dziękujemy Bogu i Matce Najświętszej za 120 lat naszej posługi w Bardzie. Mszy św. o 11.00 będzie przewodniczył i okolicznościowe kazania wygłosi, podczas wszystkich Mszy św., o. dr Janusz Sok przełożony prowincjalny Warszawskiej Prowincji CSsR.

4. W sobotę rano, w katedrze świdnickiej, przez posługę ks. bpa Marka Mendyka święcenia kapłańskie otrzymało pięciu diakonów. Dziękujemy Panu Bogu za nowych kapłanów naszej diecezji. Natomiast w Tuchowie przygotowują się do przyjęcia święceń kapłańskich dwaj diakoni redemptoryści. Są to br. Pawła Orzeł i br. Maks Łabkow. Obaj swój postulat odbywali w Bardzie. Polecamy ich wszystkich szczególnej opiece NMP Strażniczce Wiary Świętej.

5. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę o 9.00 prosimy Różę Różańcową pod wezwaniem Dzieciątka Jezus.

6. Zwróciła się do nas Ochotnicza Straż Pożarna z Brzeźnicy o pomoc materialna w celu zakupu samochodu strażackiego ratowniczo-gaśniczego. Promesy na dofinasowanie tego samochodu złożyły już: Urząd Miasta i Gminy w Bardzie, MSWiA, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, firmy ubezpieczeniowe, co daje łącznie sumę 760 tys. zł. Brakuje jeszcze co najmniej 60 tysięcy zł. Strażacy z Brzeźnicy proszą wszystkich ludzi dobrej woli o wsparcie tego zakupu. Wszelkie informacje można otrzymać u zainteresowanych w Brzeźnicy i w Urzędzie Miasta i Gminy w Bardzie.

7. Polećmy Bogu naszą parafiankę śp. Walentynę Olewicz, l. 90, która odeszła do Boga w minionym tygodniu. Módlmy się za zmarłych parafian i pielgrzymów oraz zmarłych naszych krewnych Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…