O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
XXVI niedziela zwykła
2 IX 2021

1. Dzisiaj przypada wsp. bł. Kaspra Stanggassingera, redemptorysty, św. Wincentego à Paulo w poniedziałek, św. Wacława męcz. we wtorek, również we wtorek 28 września przypada 317 rocznica poświęcenia naszego kościoła, święto św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała w środę, św. Hieronima, dr K. w czwartek, św. Teresy od Dzieciątka Jezus w piątek, św. Aniołów Stróżów w sobotę. Dzisiaj ostatni raz w tym sezonie odprawiliśmy Mszę św. w Kaplicy Górskiej.

2. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, piątek i sobota października. Na adorację w intencji powołań zapraszamy w czwartek o 17.30. Spowiedź pierwszopiątkowa od 7.00 i od 17.30. Na nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca zapraszamy w sobotę od 17.15. Chorych odwiedzi o. proboszcz w piątek od 9.00 a o. Wojciech w sobotę od 9.00.

3. Na nabożeństwa różańcowe zapraszamy od piątku. Różaniec parafialny codziennie o 17.30; zaś dla dzieci i młodzież w: poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki o 16.45.

4. W najbliższą sobotę 2 października odbędzie się pielgrzymka róż różańcowych z naszej diecezji do sanktuarium w Bardzie. Msza św. Rozpoczęcie pielgrzymki o 1000 natomiast Msza św. o 11.00 a o 13.00 procesja różańcowa. Podczas tej pielgrzymki otrzymamy do bazyliki relikwie bł. męczenników z Pariacoto w Peru, franciszkanów o. Michała Tomaszeka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego, którzy 9 sierpnia 1991 r. zostali zamordowani przez terrorystów Komunistycznej Partii Peru „Świetlisty Szlak” za wiarę i miłość.

5. Kandydatów do bierzmowania z klas 7 i 8 oraz ich rodziców zapraszamy na spotkanie organizacyjne w niedzielę 3 października po Mszy świętej o 11.00.

6. Zapraszamy na procesję szlakiem kaplic różańcowych, która odbędzie się w najbliższą niedzielę. Gromadzimy się o 15.00 przy pierwszej kapliczce – św. Alfonsa. Dzieci pierwszokomunijne otrzymają na początku tego nabożeństwa poświęcone różańce.

7. Zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 9.30.

8. O modlitwę różańcowa w intencji parafii w niedzielę po Mszy św. o 9.00 prosimy Różę Różańcową Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

9. O posprzątanie bazyliki w piątek o 15.00 prosimy parafian mieszkających przy ul. Polnej w bloku nr 9: Skrobanek, Ferenc, Jakowski, Nowacka i Paździor.

10. Informujemy, że zakończyliśmy zbiórkę pieniędzy na pogorzelców z Barda w ramach portalu internetowego zrzutka.pl. Zbiórka była zainicjowana przez Burmistrza i pracowników Miasta i Gminy Bardo przy udziale naszej parafii. W miniony piątek przelana została, na konto Wspólnoty Mieszkaniowej przy ul. Główna 6 w Bardzie, zebrana kwota w wysokości 69 227, 95 zł. Parafia przelała tę kwotę zgodnie z uchwałą podjętą przez wspólnotę mieszkaniową. Dziękujemy wszystkim, którzy zrzucili się na tę kwotę. Bóg zapłać za okazane serce poszkodowanym.

11. Miłosiernemu Bogu polećmy śp. bpa Edwarda Janiaka, bpa seniora z Kalisza, l. 69. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
XXV niedziela zwykła
bł. Gerharda Hirschfeldera
19 IX 2021

1. Dzisiaj w naszej diecezji przypada wsp. bł. Gerharda Hirschfeldera, pochodzącego z Kłodzka, niemieckiego kapłana zamordowanego przez swych rodaków. To ten błogosławiony powiedział: „kto młodzieży wyrywa z serca Boga ten jest mordercą”. W nadchodzącym tygodniu przypadają: wsp. św. męcz. Andrzeja Kim Teagona i Towarzyszy Koreańskich w poniedziałek, święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty we wtorek, wspomnienie św. o. Pio z Pietrelciny w czwartek.

2. We wtorek swoje imieniny obchodzi p. Mateusz Czajka, który przez kolejne wakacje posługuje w naszym sanktuarium. Bardzo dziękujemy za tę posługę i życzymy Bożego błogosławieństwa. Msza św. w intencji solenizanta zostanie odprawiona we wtorek o 18.00.

3. Zapraszamy dzieci i ich rodziców na Msze św., w każdą niedziele o 9.30, podczas których pragniemy kierować specjalne słowo z myślą o najmłodszych.

4. O modlitwę różańcową w intencji parafii w przyszłą niedzielę o 9.00 prosimy różę Matki Bożej Częstochowskiej.

5. W tym sezonie, po raz ostatni zostanie odprawiona Msza św. w Kaplicy Górskiej w niedzielę 26 września o 11.00. Dziękujemy ojcom, którzy podczas całego sezonu posługiwali w Kaplicy Górskiej. Szczególne podziękowanie kierujemy do pana Tadeusza Sobieraja, który z wielkim poświeceniem dbał i dba o Kaplicę Górską.

6. Bardzo dziękujemy za sprzątanie bazyliki parafianom z rodziny Piojda. O posprzątania bazyliki w piątek o 15.00 prosimy parafian z rodzin mieszkające przy ul. Polnej blok 9: Kaźmierczak, Lichocki, Gutowski, Sadkowska, Fijałkowski.

7. Polećmy miłosiernemu Bogu zmarłych parafian, pielgrzymów, przyjaciół i krewnych, szczególnie tych, którzy oddali swe życie przed 82 laty podczas napaści Związku Sowieckiego na Polskę. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”