TRANSMISJA NA ŻYWO »

Diecezja Świdnicka, Metropolia Wrocławska
Rzymskokatolicka Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Ogłoszenia duszpasterskie

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
XIV niedziela zwykła
5 VII 2020

1. Drogie siostry i drodzy bracia, informujemy, że współbracia z naszego bardzkiego klasztoru wracają do zdrowia. Wtorkowe badania potwierdziły, że ostatnia grupa przebywających w izolacji redemptorystów z Barda miała wynik negatywny. W sobotę pobrano od nich kolejny raz wymazy i jeżeli będą one negatywne to w tym tygodniu cały klasztor będzie zwolniony z kwarantanny. Bogu niech będą dzięki i Matce Najświętszej, że będziemy mogli wrócić do normalnej codziennej posługi. Jeszcze raz dziękujemy wszystkim Wam, którzy modliliście się za nas, śpieszyliście nam z pomocą i okazywaliście życzliwość przez cały miesiąc naszej kwarantanny.

2. Dziękujemy dzisiaj Bogu za 750 lat pielgrzymowania do sanktuarium w Bardzie oraz za 54 lata, które mijają od koronacji figurki NMP Strażniczki Wiary Świętej. Dziękujemy serdecznie ks. bpowi Adamowi Bałabuchowi i o. prof. Ryszardowi Hajdukowi CSsR za wygłoszone kazania i przewodniczenie Mszom św. odpustowym. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia naszego odpustu w tych specyficznych warunkach.

3. W tym tygodniu przeżywać będziemy: wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej w poniedziałek, św. Jana z Dukli w środę, św. Benedykta, opata i patrona Europy w sobotę.

4. Nauczycielom, katechetom, pracownikom oświaty, młodzieży i dzieciom z okazji rozpoczętych wakacji życzymy Bożego błogosławieństwa, dobrego wypoczynku i zregenerowania sił cielesnych i duchowych podczas wakacji.

5. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę o 9.00 prosimy różę Matki Bożej Bardzkiej.

6. W niedzielę 12 lipca odbędzie się druga tura wyborów prezydenckich. Po pierwszej turze Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wręczyło wozy strażackie 16 jednostkom OSP w gminach do 20 tyś. mieszkańców, za najwyższą frekwencję w wyborach. W drugiej turze będzie takich samochodów aż 49. Zachęcamy zatem naszych parafian i mieszkańców Gminy Bardo do udziału w wyborach, czyli realnego naszego wpływu na losy naszej Ojczyzny, a zarazem zrobienia prezentu naszym strażakom z OSP, którzy przecież nam śpieszą z pomocą w zagrożeniu.

7. W niedzielę 12 lipca będziemy gościć w naszej parafii przedstawicieli fundacji działającej na rzecz osób niepełnosprawnych „Filantrop”. Poinformują nas oni o swojej działalności i będą rozprowadzać czasopismo za dobrowolną ofiarą.

8. Miłosiernemu Bogu polećmy śp. Tadeusza Adama Gąsiora, który odszedł do Boga zaopatrzony sakramentem chorych w wieku 82 lat. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek o 14.00. Módlmy się również za wszystkich zmarłych z naszych rodzin, parafian i pielgrzymów. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

 

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
XIII niedziela zwykła
28 VI 2020

1. Drogie siostry i drodzy bracia, informujemy, że powoli współbracia z naszego bardzkiego klasztoru wracają do zdrowia. Okazało się, że z naszej wspólnoty czterech współbraci w ogóle nie uległo zakażeniu – trzykrotne badania potwierdziły u nich wynik ujemny. Natomiast z dziewięciu współbraci, którzy byli zakażeni koronawirusem, ostatnie dwa badania potwierdziły, że czterech z nich ma wynik ujemny, to znaczy, że są już wolni od koronawirusa. I tych współbraci sanepid zwolnił już z kwarantanny. W kwarantannie i izolacji przebywa jeszcze trzech ojców (rektor, proboszcz i prefekt postulatu) oraz dwóch postulantów. Oni będą mieli kolejne badanie w najbliższy wtorek. W szpitalu przebywa br. Bernard, który czeka na zabieg kardiologiczny. Jego stan jest stabilny. Dziękujemy współbraciom z klasztorów w Lublinie i Głogowie za pomoc w minionych dwóch tygodniach, również obecnemu pośród nas o. Zbigniewowi Majewskiemu. Od poniedziałku ojcowie, którzy przez cały czas kwarantanny byli zdrowi podejmą posługę w naszej bazylice. A od przyszłej soboty pozostali, którzy wrócili do zdrowia. Od niedzieli 5 lipca powrócimy do odprawiania Mszy św. w Kaplicy Górskiej. Dziękujemy Bogu i Matce Najświętszej za dar powrotu do zdrowia i wszystkim Wam drodzy parafianie i pielgrzymi za okazywaną nam życzliwość, modlitwę, pomoc i wyrozumiałość.

2. W nadchodzącym tygodniu przeżywać będziemy: uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła w poniedziałek, bł. Januarego Sarnelliego CSsR we wtorek, święto św. Tomasza Apostoła w piątek. W piątek 3 lipca przypada też 54 rocznica koronacji Bardzkiej Madonny z Dzieciątkiem oraz nasz sanktuaryjny odpust, który odbędzie się w sobotę 4 i w niedzielę 5 lipca.

3. W tym roku z racji epidemii będzie zmieniona formuła odpustu. Msza św. sobotnia odbędzie się jak zwykłe o 18.00, po niej odbędzie się apel maryjny, ale bez procesji z figurką na wzgórze różańcowe. W niedzielę natomiast suma odpustowa o 11.00. W sobotę mszy św. wieczornej będzie przewodniczył bp Adam Bałabuch a w niedzielę o 11.00 o. prof. Ryszard Hajduk – redemptorysta, który w tym roku głosił nam rekolekcje wielkopostne.

4. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę o 9.00 prosimy różę Matki Bożej Częstochowskiej.

5. Dzisiaj odbywają się bardzo ważne dla przyszłości naszej ojczyzny wybory prezydenckie. Zachęcamy do udziału w wyborach, zwłaszcza, że małe gminy, które będą miały wysoką frekwencję w wyborach, mogą uzyskać darmowy samochód strażacki dla działających w nich OSP. Gdybyśmy się zmobilizowali i licznie poszli do wyborów, może się okazać, że podarujemy naszym strażakom nowy wóz strażacki. Tym bardziej zachęcamy do wypełnienia naszego obowiązku obywatelskiego.

6. Miłosiernemu Bogu polećmy śp. o. Jana Sowika CSsR, który odszedł do Boga w Tuchowie w wieku 84 lat, w tym w zgromadzeniu zakonnym przeżył lat 67 a jako kapłan lat 60. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…