O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
XIX niedziela zwykła
9 VIII 2020

1. W nadchodzącym tygodniu przypadają: święto św. Wawrzyńca, diakona i męcz. w poniedziałek, św. Klary we wtorek, św. Joanny Franciszki de Chantal w środę, św. Maksymiliana Marii Kolbego w piątek oraz Uroczystość Wniebowzięcia NMP w sobotę.

2. W Uroczystość Wniebowzięcia NMP Msze św. w naszej bazylice będę sprawowane jak w każdą niedzielę. Sumie odpustowej o 1100 będzie przewodniczył bp Marek Mendyk – ordynariusz naszej diecezji. Uroczystość Wniebowstąpienia to również tradycyjne pielgrzymowanie do sanktuarium w Bardzie kobiet i dziewcząt. Serdecznie zapraszamy wszystkie panie i dziewczęta zwłaszcza na sumę odpustową o 11.00. Msza św. w Kaplicy Górskiej będzie sprawowana o 16.00.

3. W sobotę przypada też 100 rocznica Bitwy Warszawskiej zwanej też „Cudem nad Wisłą”. Bitwa ta ocaliła Europę przed imperializmem sowieckim. Genialna strategia marszałka Józefa Piłsudskiego i generała Tadeusza Rozwadowskiego spowodowała, że wojska okupanta sowieckiego zostały pokonane, chociaż miały ogromną przewagę liczebną nad Wojskiem Polskim. Dzisiaj dziękujemy Bogu i Matce Przenajświętszej za to zwycięstwo, które nowo odrodzoną Ojczyznę ochroniło przed ponowną niewolą, a Europę przed bolszewizmem.

4. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w intencji parafii w przyszłą niedzielę o 900 prosimy różę Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki parafianom z rodziny: Nykiel – 4 osoby. O posprzątanie bazyliki w piątek od 15.00 prosimy parafian mieszkających przy ul. Głównej: Nowak, Banaszkiewicz, Burnus i Ferfet.

6. Niespodziewaną decyzją władz zakonnych została przeniesiona do Grybowa w Małopolsce s. Małgorzata OSU, która przez ostatnie osiem lat pełniła posługę katechetki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Bardzie. Jej miejsce zajmie s. Blanka OSU, która przed laty uczyła w Bardzie. Pożegnamy s. Małgorzatę w niedzielę 23 sierpnia podczas Mszy św. o 9.30. Już teraz składamy serdecznie podziękowanie s. Małgorzacie za minione osiem lat ofiarnej pracy katechetycznej i współpracy z duszpasterzami oraz nauczycielami.

7. Ze względu na sytuację spowodowaną zarażeniem wirusem SARS CoV-2 w jakiej znalazł się Zakład Leczniczo-Opiekuńczy dla Dzieci w Piszkowicach, prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Maryi Niepokalanej, Biskup Świdnicki zwraca się z gorącym apelem o pomoc mieszkańcom Ośrodka. Pilnie potrzebni są wolontariusze z przygotowaniem medycznym do opieki nad niepełnosprawnymi dziećmi.

8. Dobrego Boga prośmy o miłosierdzie dla naszego parafianina śp. Jerzego Konia l. 69, Módlmy się również za naszych bliskich zmarłych: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
XVIII niedziela zwykła
2 VIII 2020

1. Dzisiaj przypada odpust „Porcjunkuli”. Można zdobyć ten odpust pod zwykłymi warunkami. Należy być w stanie łaski uświęcającej oraz nawiedzić jakikolwiek kościół i odmówić pobożnie modlitwę „Ojcze nasz…” i „Wierzę…”.

2. W nadchodzącym tygodni przeżywać będziemy: wsp. św. Jana Marii Vianneya, patrona proboszczów we wtorek, święto Przemienia Pańskiego w czwartek, wsp. bł. Edmunda Bojanowskiego w piątek, św. Dominika w sobotę, św. Teresy Benedykty od Krzyża w niedzielę.

3. W piątek wyruszyła 17 Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. W tym roku pielgrzymuje pieszo tylko symboliczna delegacja około 20 osób. Natomiast podczas trwania pielgrzymki odbywają się nabożeństwa w tak zwanych kościołach stacyjnych. U nas w bazylice bardzkiej takie nabożeństwo zostanie odprawiona w piątek 7 sierpnia o 18.00. Bezpośrednio przed Mszą św. zostanie uroczyście wprowadzony do bazyliki obraz Matki Bożej Częstochowskiej, który tradycyjnie jest niesiony w pielgrzymce. Następnie zostanie odprawiona Msza św. pod przewodnictwem bpa Ignacego Deca. A po niej odbędzie się apel maryjny. Serdecznie zapraszamy parafian i pielgrzymów do wzięcia udziału w tym wydarzeniu.

4. Trwa sierpień, zapraszamy do podjęcia dobrowolnej abstynencji od napojów alkoholowych jako świadomego zadośćuczynienia za grzechy pijaństwa w naszym narodzie. Wyłożona została w kościele specjalna księga abstynencka, do której można się wpisywać.

5. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w intencji naszej parafii przyszłą niedzielę o 9.00 prosimy różę św. Marii Magdaleny.

6. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki pani Kwiatkowskiej. O posprzątanie bazylki w piątek od 15.00 prosimy parafian mieszkających przy ul. Głównej: Owczarek, Nykiel, Zieliński, Pisuła i Dalmata.

7. Bierzmowanie w Bardzie odbędzie się w niedzielę 6 września br. o 11.00. Sakramentu udzieli ks. bpa Ignacy Dec.

8. Trwa remont katedry świdnickiej. W związku z tym w całej naszej diecezji rozprowadzane są cegiełki w formie pudełka cukierków „krówek” w cenie 20 zł za sztukę. Można je nabyć w zakrystii.

9. Ukazała się trzecia już płyta z muzyką organową i wokalną nagraną w naszej bazylice. Nosi ona tytuł „U stóp krzyża”. Na organach gra honorowy obywatel naszego miasta prof. Andrzej Chorosiński. Natomiast partie wokalne wykonuje zespół śpiewających księży „Servi Domini Cantores”. Płyta w cenie 20 zł. jest do nabycia w zakrystii lub w sklepiku w klasztorze.

10. Polećmy Bożemu miłosierdziu dusze zmarłych zwłaszcza ofiar II wojny światowej i poległych w Powstaniu Warszawskim. Polecajmy zamordowanych przed 76 laty w Warszawie (6 sierpnia 1944 roku) 30 redemptorystów. „Wieczny odpoczynek…”