O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E
XIII niedziela zwykła
26 VI 2022

1. W rozpoczynającym się dziś tygodniu przeżywać będziemy: wsp. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w poniedziałek Bł. Mikołaja Czarneckiego CSsR i bł. redemptorystów ukraińskich męcz. we wtorek, św. Apostołów Piotra i Pawła w środę oraz 56. rocznicę koronacji Figurki Bardzkiej i odpust sanktuaryjny w sobotę i niedzielę.

2. W środę imieniny przeżywają Piotrowie i Pawłowie. W naszej wspólnocie imieniny obchodzi o. Piotr Andrukiewicz i p. Piotr Szydło. Solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona w środę wieczorem.

3. Msza św. odpustowa w sobotę 2 lipca o 20.00 (nie będzie Mszy św. o 18.00) po niej apel maryjny i tradycyjna procesja na dróżkach różańcowych. W niedzielę 3 lipca suma odpustowa o 1100. Mszy św. w sobotę o 20.00 i w niedzielę o 11.00 będzie przewodniczył ks. bp. Adam Bałabuch.

4. Spowiedź pierwszopiątkowa od 7.00 i 17.30. Nabożeństwo pierwszej soboty miesiąca będzie połączone z apelem maryjnym i procesją na dróżkach od 21.00.

5. O modlitwę różańcową za parafię w niedzielę o 9.00 prosimy różę św. Marii Magdaleny. Zmiana tajemnic różańcowych w niedzielę po Mszy św. o 9.30.

6. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki rodzinom: Wolan – 2 osoby, Fabian i Sobieraj. O posprzątanie bazyliki w piątek od 15.00 prosimy parafian mieszkających przy ul. Krakowskiej: Tryka, Łazorko, Barczyk, Manek i Góra.

7. Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowanie wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeżycia uroczystości Bożego Ciała i jej oktawy.

8. Burmistrz Barda zaprasza do udziału w dniach Barda i na świętowanie bardzkiego piernika. Parada piernikowa dzisiaj po Mszy św. o 11.00.

9. Módlmy się za zmarłych z naszych rodzin, parafii i pielgrzymów: „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
XII niedziela zwykła
19 VI 2022

1. Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do podniosłego przeżycia Uroczystość Bożego Ciała w naszym mieście.

2. Zapraszamy do udziału w procesjach eucharystycznych każdego dnia po wieczornej Mszy św. do piątku włącznie. Dzisiaj procesja eucharystyczna po Mszy św. o 11.00. W czwartek na zakończeni oktawy – odbędzie się obrzęd poświecenia wianków a w piątek, w Uroczystość NSP Jezusa – obrzęd błogosławieństwa małych dzieci.

3. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu przeżywamy: wsp. św. Alojzego Gonzagi w poniedziałek, NMP Przyczyny Naszej Radości we wtorek – odpust w sanktuarium NMP Śnieżnej na Górze Iglicznej, urocz. Narodzenia św. Jana Chrzciciela w czwartek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa – w piątek (z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość piątkowa od pokarmów mięsnych). Niepokalanego Serca NMP w sobotę.

4. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego z Barda i Przyłęku odbędzie się w czwartek 23 czerwca o 9.00 zarówno w Bardzie jak i w Przyłęku. Zapraszamy nauczycieli i pracowników szkoły oraz dzieci, młodzież i rodziców do udziału w tym dziękczynieniu za kończący się rok szkolny.

5. W czwartek imieniny obchodzi wieloletnia sekretarka w naszej parafii Janina Szymańska. Dziękujemy za posługę nie tylko w kancelarii parafialnej. Życzymy dużo zdrowia i potrzebnych łask. Msza św. w intencji pani Janiny zostanie odprawiona w piątek 24 czerwca o 18.00.

6. Ojcowie redemptoryści – neoprezbiterzy, którzy rozpoczynali swoją drogę do kapłaństwa odprawia Mszę św. prymicyjną i udzielą prymicyjnego błogosławieństwa w naszej bazylice czwartek o 18.00.

7. Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa jest patronalnym świętem Sióstr Bożego Serca Jezusa. Składamy im z tej okazji najserdeczniejsze życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Bożej Strażniczki Wiary Świętej.

8. O poprowadzenie modlitwy różańcowej w przyszłą niedzielę o 9.00 prosimy Różę Różańcową pod wezwaniem św. Jana Pawła II.

9. O posprzątanie naszej bazyliki w piątek o 15.00 prosimy parafian mieszkających przy ul. Krakowskiej: Halama, Wolan, Fabia, Sobieraj i Zabrzeński.

10. Dobremu Bogu polećmy naszych bliskich zmarłych. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…