O G Ł O S Z E N I A   D U S Z P A S T E R S K I E
XII niedziela zwykła
20 VI 2021

1. Decyzją księży biskupów od dzisiejszej niedzieli nie obowiązuje już w Kościele katolickim w Polsce dyspensa od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy św. dana z powodu pandemii.

2. W nadchodzącym tygodniu przeżywamy: wsp. NMP Przyczyny Naszej Radości w poniedziałek (odpust na Górze Iglicznej), wsp. św. Jana Fiszera bpa i Tomasza More`a we wtorek; urocz. Narodzenia Św. Jana Chrzciciela w czwartek, wsp. św. Zygmunta Gorazdowskiego w sobotę i wsp. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w przyszłą niedzielę.

3. W tym tygodniu rozpoczynają się też wakacje. Msza św. na zakończenie roku szkolnego dla Zespołu Szkolno-Przedszkolnego odbędzie się w czwartek 24 czerwca o 16.30. Zapraszamy nauczycieli i pracowników szkoły oraz dzieci, młodzież i rodziców do udziału w tym dziękczynieniu za kończący się rok szkolny.

4. W czwartek imieniny przeżywać będzie wieloletnia sekretarka w kancelarii parafialnej i główna zelatorką róż żywego różańca pani Janina Szymańska. Pani Janinie składamy najserdeczniejsze życzenia z okazji imienin, dużo zdrowia oraz łask od Boga i NMP. Msza św. za panią Janinę zostanie odprawiona w czwartek o 18.00.

5. O modlitwę różańcową w intencji naszej parafii w niedzielę prosimy różę Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. Rozpoczyna się VIII edycja Międzynarodowego Forum Muzycznego „Bardzkie Lato Organowe”. Zapraszamy na pierwszy z koncertów, który odbędzie się w najbliższą sobotę 26 czerwca o 18.00 (w związku z tym Msza św. zostanie odprawiona o 17.00). W tym koncercie wezmą udział: Halina Frąckowiak, Andrzej Chorosiński (organy), Michał Chorosiński (wiersze). Koncert ten będzie dedykowany św. Janowi Pawłowi II.

7. W niedzielę 27 czerwca podczas Mszy św. o 9.30 pożegnamy s. Blankę i o. Tomasza. Obojgu katechetom dziękujemy za posługę na rzecz naszej parafii.

8. W przyszłą niedzielę o. prof. Paweł Mazanka CSsR będzie na Mszach św. miał kazanie o ofiarach kapłanów i sióstr zakonnych w czasie ostatniej wojny. Przedstawi mało znane fakty z historii redemptorystów i sióstr sakramentek, z czasów Powstania Warszawskiego, które opisał w książce „Boję się śmierci od gruzami”. Serdecznie zapraszamy. Będzie możliwość nabycia tej książki z autografem autora.

9. Za posprzątanie bazyliki dziękujemy rodzinie Werpowski. O posprzątanie bazyliki w piątek od 15.00 prosimy parafian mieszkających przy ul. Polnej: Maćkowski, Dziuba, Strzelec, Śladowski i Bronisz.

10. Dziś po raz pierwszy w ramach powitania lata odbywa się Święto Piernika w Bardzie. W imieniu Burmistrza zapraszamy do wspólnego świętowania.

11. Dobremu Bogu polećmy zmarłych: naszych parafian, pielgrzymów, krewnych. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”

O G Ł O S Z E N I A    D U S Z P A S T E R S K I E
XI niedziela zwykła
13 VI 2021

1. Bardzo dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w ciągu oktawy Bożego Ciała uczestniczyli w codziennych procesjach eucharystycznych. Szczególnie zaś: osobą niosącym feretron, baldachim, sypiącym kwiaty, służbie liturgicznej ołtarza i braciom postulantom.

2. W rozpoczynającym się dzisiaj tygodniu przeżywamy: wsp. bł. Michała Kozala, bpa i męcz. w poniedziałek, wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego a zarazem Eucharystycznego Serca Jezusa (w kościołach redemptorystów) w czwartek, św. Romualda w sobotę.

3. Zapraszamy na Nieustanną Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w każdą środę o 17.30.

4. Na nowennę do św. br. Gerarda Majelli zapraszamy w środę po Mszy św. wieczornej.

5. O modlitwę różańcową w intencji parafii w niedzielę o 900 prosimy różę św. Tereski od Dzieciątka Jezus.

6. Zbliża się zakończenie roku szkolnego. Msza św. za uczniów ich rodziców, nauczycieli, katechetów i pracowników szkoły zostanie odprawiona w czwartek 24 czerwca o 16.30. Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w niej, zwłaszcza, że będzie to również okazja do podziękowania dotychczasowym katechetom, którzy w tym roku opuszczają Bardo.

7. Pożegnamy w tym roku katechetów: o. Tomasz Mikołajczyk, który odchodzi do Gdyni oraz s. Blankę OSU, która odchodzi do Wrocławia. Msza św. podczas której pożegnamy o. Tomasza i s. Blankę zostanie odprawiona w niedzielę 27 czerwca o 9.30. Dziękujemy s. Blance i o. Tomaszowi za dotychczasową posługę w naszej parafii w trudnym okresie pandemii. Życzymy im Bożego błogosławieństwa na nowe wezwania, przed którymi staną.

8. W sierpniu odchodzą definitywnie z Barda ss. urszulanki, które były tutaj ponda sto lat. Ich klasztor kupuje diecezja świdnicka i przekształca go w dom rekolekcyjny. Nowym dyrektorem tego ośrodka został mianowany ks. Piotr Ochoński. Msza św. pożegnalna sióstr odbędzie się w niedzielę 1 sierpnia o 11.00. Żegnamy również kapelana sióstr ks. Zdzisława Tokarskiego salwatorianina.

9. Dziękujemy za posprzątanie bazyliki rodzinie Werpowski. O posprzątanie bazyliki w piątek od 15.00 prosimy parafian mieszkających przy ul. Polnej: Maćkowski, Dziuba, Strzelec, Śladowski i Bronisz.

10. Módlmy się za naszą parafiankę śp. Janinę Stosor l. 75 oraz śp. Henryka Maćkowiaka l. 76. – tatę s. Blanki. „Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…”