TRANSMISJA NA ŻYWO »

Diecezja Świdnicka, Metropolia Wrocławska
Rzymskokatolicka Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

Pielgrzymka do Włoch 16 do 25 IX 2022 roku

Dziesiecio dniowa pielgrzymka do Włoch

16 – 25 września 2022 roku

 

San Marino, Loreto, Monte Sant’Angelo, San Giovanni Rotondo, Pietrelcina, Monte Cassino, Rzym, Watykan, Asyż, Cascia, Rocaporena, Padwa

1 Dzień: godz 4.30 wyjazd z Ziębic. Godz 5.00 Wyjazd z Barda. Przejazd do Włoch, obiadokolacja, nocleg

2 Dzień: Śniadanie, San Marino, zwiedzanie jednego z najmniejszych państw świata, Loreto- nawiedzenie sanktuarium maryjnego. Obiadokolacja, nocleg

3 Dzień: śniadanie, przejazd do San Giovanni Rotondo – nawiedzenie Sanktuarium św. Ojca Pio: Msza Święta. Modlitwa przy grobie Świętego, pobyt w sanktuarium. Obiadokolacja, nocleg

4 Dzień: Śniadanie. przejazd do Monte Sant’Angelo – sanktuarium Michała Archanioła. Nawiedzenie Bazyliki Niebiańskiej z Grotą Michała Archanioła. Popołudniowy wypoczynek nad morzem. Obiadokolacja, nocleg

5 Dzień: Śniadanie. Przejazd miasta narodzin Ojca Pio – Pietrelciny. Spacer uliczkami, które każdego dnia przemierzał Ojciec Pio, zobaczymy jego rodzinny dom, kościół w którym został ochrzczony. Przejazd na Monte Cassino – nawiedzenie klasztoru, który był świadkiem bitwy, w której uczestniczył II Korpus Polski pod wodzą generała Władysława Andersa, chwila zadumy nad nekropoliami poległych polskich żołnierzy. Obiadokolacja, nocleg

6 Dzień: Śniadanie, przejazd do Rzymu/Watykan: udamy się na Plac św. Piotra, udział w modlitwie wraz z Papieżem Franciszkiem (przy obecności Ojca Świętego). Dalsze zwiedzanie Rzymu: Bazylika na Lateranie i Święte Schody. Obiadokolacja, nocleg

7 Dzień: Śniadanie, przejazd do Rzymu, zwiedzanie: Bazylika św. Piotra wraz z grobem św. Jana Pawła II, Plac Wenecki, Forum Romanum- miejsce gdzie odbywały się najważniejsze uroczystości starożytnego Rzymu, następnie Kapitol, Koloseum- starożytny amfiteatr będący świadkiem męczeństwa pierwszych chrześcijan, Plac Hiszpański ze słynnymi schodami, Fontanna di Trevi. Obiadokolacja, nocleg

8 Dzień: Śniadanie, Cascia- nawiedzenie sanktuarium św. Rity. Rocaporena- dom rodzinny, Obiadokolacja, nocleg

9 Dzień: Śniadanie przejazd do Asyżu – miejsca urodzenia św. Franciszka i św. Klary. Nawiedzanie Bazyliki św. Franciszka, w której złożono ciało świętego. Spacer średniowiecznymi uliczkami uroczego miasteczka. Obiadokolacja, nocleg

10 Dzień: Śniadanie, przejazd do Padwy, nawiedzenie bazyliki św. Antoniego. Przejazd do Polski, obiadokolacja na trasie, powrót do Parafii w godzinach nocnych.

CENA: 2 650 zł/os

CENA ZAWIERA:
– przejazd autokarem
– 9 noclegów w hotelach (pokoje 2 os łazienkami)
– 9 śniadań, 10 obiadokolacji
– opieka pilota
– ubezpieczenie NNW 5000 PLN kraj KL 20 000 zagranice
– podatek VAT

CENA NIE ZAWIERA: biletów wstępu, lokalnych przewodników, audio guide, wjazdów do miast, opłat klimatycznych i lokalnych, turystyczny fundusz gwarancyjny i pomocowy, rejs statkiem, napoje do obiadokolacji, degustacji win i oliwy-160 euro/os

 

Osoby, które chcą się wybrać na tę pielgrzymkę proszone są o kontakt z biórem podróży

BIURO PODRÓŻY WRATISLAVIA TRAVEL
Członek Dolnośląskiej Izby Turystyki
50-235 Wrocław, ul. Słowiańska 8, tel 71 372 74 59, nr. kom. + 48 502 611 056
www.wtr.pl e-mail: biuro@wtr.pl
NIP : 895-143-70-19 REGON 930978680